M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

BAŞKAN ÜNÜVAR’IN YENİ YIL MESAJI

 

Bazen umudun bazen de umutsuzluğun öne geçtiği bir yılın geride bırakıldığını belirten Milliyetçi Hareket Partisi Karaman İl Başkanı Mahmut Ünüvar, yaklaşan yeni yıl nedeniyle bir mesaj yayımladı. Bütün olumsuzlukların kopartılıp atılan takvim yaprakları gibi geride kalmasını temenni eden Başkan Ünüvar,  2020’nin tüm insanlık adına hayati ve tarihi olaylara sahne olduğunu belirttiği mesajında;

‘’Ana gündemi korona virüs olan 2020 yılı; yaşama dair her alanda dengeleri etkileyen, yoğun mücadele gerektiren ve birçok hemşerimizi salgın nedeniyle kaybettiğimiz üzücü olaylara sahne oldu. Sevdiklerimizle aramıza mesafe koyan salgının önünü kesmek adına çalışmalar sürerken, Van’daki çığ faciası, kadın cinayetleri ve sınır ötesi harekâtlarımızda verdiğimiz şehitlerimiz 2020’yi daha buruk bir yıl haline getirdi. Elazığ ve İzmir depremlerinde kentlerimizin geleceğini doğru planlama konusunda acele etmemiz gerektiğini bir kez daha öğrenirken, Hatay’daki orman yangınları ile de her türlü sabotaja karşı daha tedbirli olmamızın zaruret olduğunu gördük. Tedbirler kapsamında zaman zaman kapalı kalan ve işleri azalan esnafımız, önünü görememenin ağır sancılarını yaşadı. Milletçe huzur ve istikrar özlemimizin arttığı bu yılda Milliyetçi Hareket Partisi olarak ilçe ve il kongrelerimizi tamamladık. Demokrasinin tecelligahı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi 100. yaşına girdi. Öznesi insan olan siyasetin tedbirler vesilesi ile insanla arasına mesafe koyması, hem kongrelerimiz açısından hem gazi meclisimizin 100. yaşını kutlamak açısından önceki dönemlere göre buruk geçti. Soydaşlarımızın Karabağ’da elde ettikleri zaferin coşkusunu meydanlara inmeden içimizde yaşadık. Bu sebepten içinde bulunduğumuz 2021 arifesinde yaşadıklarımızın muhasebesini yapmak, ders çıkarmak ve geleceğe dönük umutları güncellemek durumundayız’’ dedi.

2021’in toparlanma ve silkinip ayağa kalkma yılı olması gerektiğini söyleyen Başkan Ünüvar, ‘’Türk Milleti kararlılığı, sağlam basireti ve binlerce yıllık tecrübesi ile bu zor günleri atlatacak kudrete sahiptir. Milletimizin bundan daha karanlık dönemlerde yokluk ve buhranları aşma becerisini tarih yazmaktadır ancak, tıpkı tarihte olduğu gibi günümüzde de hepimize bir takım görevler düşmektedir. Milli kenetlenmeye zarar veren kısır çekişmelerden, gerilimi artıracak tartışmalardan uzak durmaya özen gösterilmelidir. Gecesini gündüzüne katarak görevini yerine getiren sağlık çalışanlarımızın emeklerinin boşa gitmemesi ve hepimizin sağlığı adına kurallara tam anlamıyla uyulmalıdır. Tüm insanlığın bu salgın hastalığın ortadan kalkması adına umut olarak gördüğü ‘Aşı’ hakkında güvensizlik oluşturacak söylemlerden kaçınılmalıdır. Sokağa çıkma yasağı sürecinde salgından korunmak adına sağlıklı beslenme, vücut direncinin korunması ve bireysel tedbirler ailelere maddi yükümlülük getirmektedir. Bu durumda sosyo-ekonomik seviyesi düşük hemşerilerimiz ciddi risk yaşamaktadır. Bu vesileyle salgın sürecinde faaliyetleri kısıtlanan, işleri azalan küçük ve orta ölçekli esnaflarımıza verilen desteklerin meblağı artırılmalı ve süresi uzatılmalıdır. Desteklemeler güncellenerek İşsizlik maaşı hakkını dolduranlar ve hali hazırda bir işe sahip olmayanlar değerlendirilmelidir.  Salgınla mücadele konusunda kurumlarımızın üstün gayretlerini görmekle birlikte,  gelişen yeni problemleri tespit etme, doğru çözümleme ve en başarılı önlemi alma konularında geç kalınmamasını temenni ediyorum’’ diye söyledi.

Salgının toplumsal ilişkilerin dönüşümüne de neden olduğunu söyleyen Başkan Ünüvar mesajının devamında, ‘’Göreve geldiğimiz günden itibaren saha çalışmalarımız kapsamında ziyaretler başlattık. Mensubu olduğumuz hareketin büyüklüğünü ve gerçek potansiyelini daha iyi görmemiz adına bu ziyaretler önemli bir imkân sağladı. Nitekim gerek merkeze bağlı gerekse ilçelerimize bağlı köylerimize yaptığımız çok sayıda ziyarette gördüğümüz yoğun teveccüh, bizlere tarihi sorumluluğumuzu tekrar hatırlatmıştır. Sinelerdeki vatan ve bayrak sevgisi tohumunu yeşertme gayretiyle yaptığımız tüm köy ziyaretlerimizde, hamd olsun aynı teveccühü gördük aynı duyguyu yaşadık. Yaptığımız saha çalışmalarında hemşerilerimizin bize aynı heyecan ve umutla sarıldıklarına şahit olduk. Karşılıklı sevgi ve muhabbetin doruğa çıktığı yüz yüze çalışmalarımıza, malum salgın nedeniyle getirilen tedbirler kapsamında ara vermek durumunda kaldık. Evde kalmanın ve toplu faaliyetlerden kaçınmanın vurgulandığı bu süreçte hemşerilerimizle teknolojinin el verdiği ölçüde görüşerek hasretimizi dindirmeye çalıştık. Bu günlerin atlatılacağına ve her türlü badirenin üstesinden geldiğimiz gibi milletçe bu badirenin de üstesinden geleceğimize olan inancımızla, yeniden kucaklaşmanın ve bir araya gelmenin özlemini çekiyoruz. Bu vesileyle aziz vatanımız uğruna canlarını feda eden şehitlerimize ve salgın sürecinde hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet niyaz ediyor, halen tedavi görmekte olan hastalarımıza acil şifalar diliyorum. Türk ve İslam âleminin 2021 yılını kutluyor; yeni yılın huzur, kardeşlik ve sağlık açısından bir uyanış olmasını temenni ediyorum’’ sözlerine yer verdi.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com