M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

MERALARIN ISLAHI VE AMENAJMANI PROJESİ KAPSAMINDA SUNİ MERA TESİS EDİLDİ

 

Mera Islahı ve Amenajmanı Projesi kapsamında Yeşildere köyümüzde 250 dekar alanda doğrudan ekim mibzeri ile suni mera tesis edildi.

3 Aralık 2020 Perşembe günü İl Tarım ve Orman Müdürü Yusuf ŞAHİNBAŞ, Yeşildere köy muhtarı Lütfi BULUT ve üreticilerimizin katılımı ile doğrudan ekim mibzeri ile ekim yapılmak suretiyle suni mera tesis edildi. Ekim programında İl Müdürü Yusuf ŞAHİNBAŞ yaptığı konuşmasında: “Meralarımızı Islah edip hayvancılığımızın hizmetine sunuyoruz. Bugün Yeşildere köyümüzün meralarına taban gübresi ile birlikte, korunga, çayır düğmesi, yonca ve kılçıksız brom tohumlarını doğrudan ekim mibzeri ile ekimini yaptık.

Et Meselesi = Ot Meselesi olarak görüp çalışmalarımızı bu yönde yoğunlaştırıyoruz. Hayvancılığımızın en önemli girdisi olan kaba yem ihtiyacına katkı sunacak bu meramızın hayırlara vesile olmasını ve bereketli olmasını diliyorum” dedi.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com