M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

TARIMSAL KALKINMA KOOPERATİFLERİNİN BORÇ YAPILANDIRMA BAŞVURULARI 31 OCAK 2021’DE SONA ERECEK

 
İl Tarım ve Orman Müdürü Yusuf ŞAHİNBAŞ Tarımsal Kalkınma Kooperatiflerinin Borç Yapılandırması hakkında yaptığı açıklamasında: “Tarım ve Orman Bakanlığımızca kredi kullandırılan tarımsal amaçlı kooperatiflerin muaccel hale gelen kooperatif ortaklarının borçları 17.11.2020 tarih ve 31307 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 7256 sayılı “Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun” kapsamında 5 yıl süreyle taksitlendirilerek yeniden yapılandırılacaktır.

Bu kanun; Tarım ve Orman Bakanlığımızca Tarımsal Amaçlı Kooperatiflere veya bu kooperatiflerin ortaklarına 31.08.2020 tarihinden önce kullandırılan ve 17.11.2020 tarihi itibarı ile muaccel hale gelen krediler ile daha önce yapılandırılan, ancak taksitleri süresinde ödenmeyerek taksitlendirmesi bozulan kredi alacaklarını kapsamaktadır.

Yapılandırma için başvurular kooperatif veya ortaklar tarafından Karaman İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne 31.01.2021 tarihi mesai bitimine kadar yapılacaktır. Başvuruyu müteakip taksitlendirme sözleşmeleri 30.06.2021 tarihine kadar tanzim edilerek imzalanacaktır. İlk taksit ödemesi Kasım 2021 de yapılacaktır.

Çiftçilerimizin mağdur olmamaları için 31 Ocak 2021 tarihinden önce İl Müdürlüğümüze müracaat ederek başvuru yapmaları önemle duyurulur” dedi.

YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com