M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

ÜNİVERSİTE-STK İŞ BİRLİĞİNDE ÖRNEK PROJE

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörlüğü ile Yunus Emre Kültür Vakfı tarafından ‘Türkiye Afrika Entegrasyonu Projesi İşbirliği Protokolü’ imzalandı.

Üniversite STK İşbirliği kapsamında, KMÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül ile Yunus Emre Kültür Vakfı Genel Müdürü Mehmet Emin Uyan tarafından imzalanan protokol Afrika’nın çeşitli ülkelerinden üniversite okumak amacıyla Karaman’a gelen gençlerin, Türkiye’nin Afrika’da ki misyonunun tanıtılması ve bu kapsamda gençlerin bir Türkiye bilinci kazandırılması amaçlanmaktadır. Türk öğrencilerimizin de Türkiye’nin Afrika’ya ilişkin politikalarının gereği olarak bu konuda bir bilinç kazanması ve kazandırılması düşünülmektedir. Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’nin uluslararasılaşma konusunda attığı adımlar ve yabancı uyruklu öğrencilerin sayılarının her geçen gün arttığı Karaman’da, Gençlik Spor Bakanlığı 2020 Proje Destek Programı kapsamında hazırlanan ve kabul gören “Türkiye Afrika Entegrasyonu” Projesinin yürütülmesi hususunda Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi ve Yunus Emre Kültür Vakfı arasında iş birliği sağlanmıştır.

YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com