M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

KARAMANOĞLU MEHMETBEY ÜNİVERSİTESİ REKTÖR ADAYLIĞIProf.Dr. M. Fatih Bilal ALODALI, BASIN AÇIKLAMASI

Milli ve manevi değerlerimizden kopmadan, hızla gelişen ve büyüyen şehrimizin ve ülkemizin 2023 hedefleriyle uyumlu, bilim, sanayi ve teknolojik kalkınması için çabalayan, milletimize ve insanlığa yararlı bilgi ile katma değer üreten marka değeri yüksek bir üniversite oluşturma amacıyla doğduğum, büyüdüğüm ve eğitim hayatımda önemli yeri olan Karaman’ımıza hizmet etmek şiarıyla Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi rektörlüğüne adaylığımı açıklıyorum.

Uygulama ve iş yapmanın sözden çok daha etkin olduğu bir anlayışla, eğitim-öğretimde, bilimde ve teknolojide araştıran, çağı yakalayan, rekabetçi, birbirini anlayan, saygı ve sevginin bilimselliği arttırdığının farkında olan büyük bir üniversite olabilmek temel hedeflerimizden birisi olacaktır. “Gelin Tanış olalım - İşi kolay kılalım - Sevelim sevilelim” diyerek insanları sevgi, hoşgörü ve birliğe çağıran Yunus Emre’nin diyarı Karaman’ımızı ilmin merkezi yapmak da hedeflerimiz arasındadır.

“Türk Dilinin Başkenti” olan şehrimizi ve ülkemizi daha iyi yerlere getirebilmek için ailelerinin bize emanet ettiği öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştirmek suretiyle bilgili, donanımlı ve ihtiyaç duyulan her alanda aktif rol alan, bu necip Millete hizmet eden bireyler olarak yetiştirmek de hedeflerimizden bir diğeri olacaktır.

Yapay büyümeden ziyade verimli-etkili-etkin ve öncü akademik birimlerden oluşacak üniversitemizde, teoriğin yanında pratik eğitimini de almış öğrencilerimizle; tüm kamu otoriteleri ve sivil toplum kuruluşları ile birlikte yerel dinamiklerimizin potansiyelini sonuna kadar kullanarak bölgesel kalkınmayı önceleyen şehrimizle bütünleşen üniversitemize, 21 yıllık görev süresince oluşan bilgi birikimim ve deneyimim ile hizmet etmek amacındayım.

Sayın Cumhurbaşkanımızın teveccüh ve tercihlerinin muhatabı olduğum takdirde, “İnsanı yaşat ki, Devlet yaşasın” sözünü kendime düstur edinerek, tamamen Allah’ın rızasını ve insanların gönlünü kazanmaya yönelik bir görev anlayışıyla, birleştirici, kaynaştırıcı, iletişim kanallarının sürekli açık olduğu, şeffaf bir yönetim anlayışıyla üniversitemizi geleceğe taşımak için üniversitemize hizmet etmeye talibim.

Hazırladığımız ve yapmayı düşündüğümüz projelerden bazıları;

Ø  Uzaktan Öğrenme Yönetim Sistemi

Ø  Akıllı Yerleşke Uygulaması

Ø  Anında Sorun Çözüm Merkezi

Ø  Kapsamlı Ulusal Savunma ve KBRN Hazırlık Merkezi

Ø  Girişimcilik ve Proje Geliştirme (Kuluçka) Merkezi 

Ø  Yunus Emre ve  Türk Dili Araştırma Enstitüsü

Ø  Bilişim Enstitüsü

Ø  Kurum içi Gelişim Merkezi

Ø  Akademik Yazma Uygulama ve Araştırma Merkezi

Ø  Meyvecilik ve İleri Tarım Teknolojisi Araştırma Merkezi

Ø  Madencilik Uygulama ve Araştırma Merkezi

Ø  Gastronomi ve Mutfak Sanatları Uygulama ve Araştırma Merkezi

Ø  Rektör- Öğrenci Buluşma Günleri

 

Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi rektör adayı Prof. Dr. Muhammet Fatih Bilâl ALODALI kimdir?

            1976 yılında Karaman’da doğan Prof. Dr. ALODALI, ilköğrenimini Gazi İlkokulunda, ortaokul ve liseyi Karaman İmam-Hatip Lisesinde bitirdi.

Lisans öğretimini Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde tamamladı. Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Anabilim Dalında “Küreselleşmenin Türk Kamu Yönetimine Etkileri” başlıklı teziyle Yüksek Lisans ve Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Anabilim Dalında “Osmanlı Yönetim Geleneğinde Adâletnâmeler” başlıklı teziyle Doktora eğitimini tamamladı. 2015 yılında Kamu Yönetimi alanında Doçent, 2020 yılında Profesör unvanını aldı.

1999 yılı sonunda Selçuk Üniversitesi Karaman İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde Araştırma Görevlisi olarak göreve başladı. Doktora süresince Sakarya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde çalıştı. Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi ve Bölüm Başkanlığı görevini yürüttü.

Osmaniye’de görev yaptığı sürede; Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Fakülte Kurul Üyeliği (2011- 2017), Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Yönetim Kurulu Üyeliği (2011- 2017), Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Mezunları ve Mensupları Derneği Başkanlığı (2013-2015), Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Kariyer Geliştirme Birim Yöneticiliği (2013-2015), Osmaniye İl İnsan Hakları Kurul Üyeliği (2012-2014) görevlerini yürüttü.

2017 yılından bu yana Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü Öğretim Üyesi ve Bölüm Başkanı olarak görev yapmaktadır. Yeni YÖK Projelerinden birisi olan ülkemiz için kritik ve öncelikli alanlarda doktoralı insan kaynağının artırılması amacıyla başlattığı 100/2000 YÖK Doktora Bursu programında panelist olarak görev yapmaya devam etmektedir.

Kamu Yönetimi, Yerel Yönetimler, Yönetim Tarihi alanlarında yurt içi ve yurt dışında birçok kongre, panel ve çalıştaya katılan ve çalışmalarda bulunan Prof. Dr. ALODALI’nın 100’e yakın ulusal ve uluslararası çalışması (kitap, makale, bildiri) mevcuttur. Evli ve üç çocuk babası olan ALODALI İngilizcenin yanında Arapça ve Osmanlıca da bilmektedir.YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com