M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

TOROSLARIN ZİRVESİNDE BİR KÖY, YUKARI ÇAĞLAR (İZVİT)

Bir bölgenin içinde bir kasabanın, bir köyün tarihini o yöreyi çok iyi bilen, tanıyan, oraların bağrından çıkmış, büyümüş, yetişmiş insanların araştırmaları o yöreyi tanımanız açısından daha verimlidir.

Çocukluğundan tutun da gençlik yıllarına kadar her karesinde unutulmaz hatıraları vardır. Pabuçlarını eskitmişlerdir adeta her dağın tepesinde, taşında, toprağında, derelerinde..

Pınarlarından içtikleri buz gibi soğuk suyun tadına onlar gibi varamazsınız, o yöreyi onlar kadar tanıyamazsınız, kitap yazsanız da oraların ruhunu veremezsiniz. Her kasabanın, her Köyün ayrı bir ruhu, ayrı bir büyüsü vardır ki bunu dışarıdan hissedemezsiniz.

İşte, bir yöresel monoğrafi kitabı daha karşımızda duruyor. Durmuş Ali ÖZBEK tarafından hazırlanmış "SBİDE ANTİK KENTİ -YUKARI ÇAĞLAR" yılların birikiminin sonunda ortaya konmuş bir eser.

Taşeli'nin incisi olan yaylaları gözlerinizin önünüze serivermiş âdeta...
Tarihini, kültürel değerlerini, coğrafyasını, antik dönemlerden kalan tarihi yapılarını, kalıntılarını, yerinde araştırmalarıyla, gözlemleriyle ilk defa derli toplu kitabında genişçe yer vermiş yazar.
Yöreyi tanıma açısından verimli emek mahsulü bir çalışma olmuş...

Mustafa PAK
Kitap İsteme Adresi:
Kitabın Yazarı
0535 544 97 67
Watsap&Bip: 0535 544 97 67YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com