M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
...
Facebookta Paylaş

ÜNVER GÜBRE FİYATLARINDAKİ %80 ARTIŞI SORDU

 


Karaman’ın ve üreticinin sorunlarını gündeminden düşürmeyen CHP Karaman Milletvekili Av. İsmail Atakan Ünver, bu kez gübre fiyatlarındaki yüzde 80’lik artışı mecliste dile getirdi. İktidara, “Gübre fiyatlarına bir çare bulacak mısınız?” diye sordu.


ÇİFTÇİ TOPRAĞINI EKEMEYECEK HALDE

TBMM’de yaptığı konuşmada, çiftçinin girdi maliyetlerindeki artış nedeniyle toprağını ekemeyecek duruma geldiğini ifade eden CHP Karaman Milletvekili Av. İsmail Atakan Ünver; “Özellikle çiftçimizin en çok kullandığı beş farklı gübrede fiyatlar 2020 yılı Ocak ayına göre yaklaşık yüzde 80 oranında artmıştır. Örneğin ton fiyatı üre gübresinde yüzde 82 artarak 1.650 liradan 3 bin liraya, DAP gübresinde yüzde 87 artarak 1.850 liradan 3.450 liraya yükselmiştir.” dedi.

İTHALAT YAPTINIZ, TÜRK ÇİFTÇİSİNİ UMURSAMADINIZ

Gübredeki fiyat artışının sadece Türk lirasında yaşanan değer kaybıyla açıklanamayacağını dile getiren Ünver, Türkiye’nin bu noktaya; Tarım ve Orman Bakanı’nın “Paramız var ki ithalat yapıyoruz.” anlayışı nedeniyle geldiğini söyledi. Ünver sözlerini şu şekilde tamamladı: “Tarımda elimizi nereye atsak bir sorunla karşılaşıyoruz. Paranız varken ithalat yaptınız, Türk çiftçisini umursamadınız, şimdi hazine boş, paranız yok, olan da ithalat yapmaya, girdi enflasyonunu önlemeye yetmiyor; şimdi ne yapacaksınız? Gübre fiyatlarına bir çare bulacak mısınız?”


YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com