M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

AY MERAKI ÖĞRETMENLERİ CANLI YAYINA KİLİTLEDİ

 

Öğretmenlerden “Ay Gözlem Etkinliğine” Büyük İlgi

Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Astro Bilgi Öğretmen Seminerleri kapsamında çevrim içi olarak yapılan “Ay Gözlem Etkinliği” ile Karaman’da görev yapan öğretmenler, Dünya’nın uydusunu daha yakından inceleme fırsatı buldular.

Youtube üzerinden canlı yayınlanan program Prof. Dr. Serdar Evren’in başkanlığında Prof. Dr. Dursun Koçer, Prof. Dr. Ethem Derman, Prof. Dr. Zeynel Tunca ile Türkiye'nin alanında uzman gök bilimcilerinin katılımıyla düzenlendi.

İlimizde görev yapan öğretmenler başta olmak üzere yaklaşık 900 izleyicinin canlı takibi ile gerçekleşen programda Kuşadası’ndan Mert Koçer ve Mudanya’dan Uğur İkizler’le yapılan canlı yayın bağlantılarıyla katılımcı ve izleyiciler Ay’ın yüzeyinin gözlemlenme fırsatı bulurken, Ay ve teleskoplarla ilgili detaylı bilgi sahibi oldular.  

Katılımcıların keyifle izlediği ve büyük beğeni toplayan programda izleyiciler; gökyüzü, Dünya ve Ay hakkında merak ettiklerini uzman bilim insanlarına yönelterek sorularına cevap buldular. İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İsmail Kılınç program sonunda bu çalışmanın düzenlenmesinde emeği geçen eğitimcilere ve gök bilimi ile ilgili bugüne kadar 10 farklı gün boyunca programı takip eden katılımcılara da teşekkür etti.

Astro Bilgi Öğretmen Seminerleri, 28 Şubat 2021 Pazar günü yapılacak “Astrofotoğrafçılık” konulu uzaktan eğitim programıyla son bulacak.

Kaçıranlar ve tekrar izlemek isteyenler https://youtu.be/VxGlxQctatc bağlantı adresinden programa ulaşabilirler. 

YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com