M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

BÜYÜKBAŞ HAYVANLARDA İLKBAHAR AŞILAMA KAMPANYASI

 

Karaman Tarım Orman İl/İlçe müdürlüklerinin hayvan sağlığı için düzenli olarak yaptığı aşılama çalışmaları   pandemi  sürecinde  aksatılmadan Hayvan Sağlığı ekiplerimiz  tarafından  17.02.2021-30.04.2021  tarihleri arasında  tamamlanacak  olup,  tüm  köylerimizdeki  büyükbaş hayvanlar aşılanacak ve yeni doğan buzağılar küpelenerek kayıt altına alınacaktır.

İl  Müdürü  Yusuf  ŞAHİNBAŞ  ve  Hayvan  Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü Ümit ÇAĞLIYAN ilk  aşılamayı  Ekinözü  köyünde  Selahattin  OĞUZ’a  ait hastalıktan ari işletmede başlattı.

İl Müdürümüz Sayın Yusuf ŞAHİNBAŞ; İlimiz genelinde İlkbahar döneminde yaklaşık 70 bin  büyükbaş  hayvanın bu dönemde  aşılanacağını,  son  yıllarda  düzenli olarak yapılan aşılamalar sayesinde İlimizde ilgili hastalıkların görülmediğini belirterek saha çalışanı arkadaşlara özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti. İlimiz genelinde hastalıktan ari işletme sayısını arttırmayı hedeflediklerini belirterek yetiştiricilerimize hastalıksız ve bereketli bir sezon diledi..

Ekinözü  köyünde  düzenlenen  aşılama programına  Karaman TKDK İl Koordinatörü Özgür ÖZTÜRK, Karaman Damızlık  Sığır  Yetiştiricileri  Birliği  Başkanı  Ali  DORLA ve Karaman Veteriner Hekimler Odası Başkanı İsmail ÇOLAK ve Ekinözü Köyü Muhtarı Asım ARPINAR katıldı.YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com