M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

KARAMAN TURKUAZ ANAOKULUNDAN "TEMİZ ELLER, GÜLEN YÜZLER" PROJESİ

 

Özel Karaman Turkuaz Anaokulu Müdürü Emine Aktaş, minik öğrencileriyle birlikte İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’ı ziyaret ederek kurum olarak uyguladıkları "Temiz Eller, Gülen Yüzler" projesine ilişkin bilgiler verdi.

Ziyarette projeye ilişkin bilgiler veren Özel Karaman Turkuaz Anaokulu Müdürü Emine Aktaş, öğrencilere temizlik alışkanlıklarını kazandırmak için böyle bir proje başlattıklarını ifade etti. Emine Aktaş, “Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgın sebebi ile öğrencilere el yıkama alışkanlığını kazandırmak ve 3-6 yaş dönemindeki çocukların öz bakım becerilerini kazanmaları ve bu kazanımı eğlenceli hale dönüştürmek için doğal sabun içerisine gizlenmiş sürprizi 15 gün boyunca ellerini düzenli bir şekilde yıkayıp sabun içerisindeki gizlenmiş süprize ulaşan öğrencilerimizi başarı belgesiyle ödüllendirdik.” dedi.

Uygulanan proje dolasıyla Özel Karaman Turkuaz Anaokulu yönetici ve öğretmenlerini tebrik eden İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, öğrencilere küçük yaşlardan itibaren temizlik alışkanlığının kazandırılmasının önemli olduğunu söyledi. Mehmet Çalışkan, “İçerisinde bulunduğumuz süreçte temizlik alışkanlığının önemi bir kez daha iyi anlaşıldı. Temizlik alışkanlıklarının en erken dönemde kazandırılması hem çocuklarımız hem de toplum açısından çok ehemmiyetli. Bu sebeple okulumuzu tebrik ediyorum.” dedi.

Minik öğrencilere verilen başarı belgesinin ardından günün anısına çekilen fotoğraflarla ziyaret sona erdi.YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com