M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

ORTA TOROSLARIN ŞİFALI (Dağ Çayları ve Kekikleri) BİTKİLERİ

Ermenek ve Taşeli’nin yetiştirmiş olduğu değerli bilim insanlarımızdan Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi, Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Haydar Öztaş ve Selçuk Üniversitesi öğretim üyesi eşi Prof Dr. Fulya Öztaş hanımefendiyle müşterek hazırlamış oldukları bu muhteşem eserleri takdirle karşılamaktayız.

Allah'ın doğaya bahşettiği bu güzellikleri yerinde bırakmamışlar, insanların da bu güzellikleri görmeleri, tanımaları ve istifade etmeleri için pek büyük bir hizmet nişanesi olmuştur.

Kitabın muhtevasına fazla temas etmeden kısa bir değerlendirmeyi faydalı buluyoruz.

Kitaplar, Türkçe ve İngilizce olarak hazırlanmış, kaliteli ve kuşe kağıda baskılı, özenle çekilmiş, seçilmiş fotoğraflarla desteklenmiştir. Bitkilerin tür ve şekilleri, tıbbi özellikleri, kullanım alanları, faydaları ve zararları kaynaklar ışığında genişçe ele alınıp değerlendirilmiştir. Her bitkinin kendi içindeki çeşitlerine sayfalar içinde elverdiği ölçüde genişçe yer verilmeye çalışılmıştır.

Bu kitapları meydana getirebilmeniz için öncelikle bu bitkileri arayıp bulmanız gerekmektedir ki bu da oldukça yorucu ve meşakkatli bir iştir. Dağ dağ, tepe tepe dolaşıp bu bitkileri tek tek fotoğraflayabilmeniz için gerektiğinde uçurumlara bile meydan okumanız icap eder...

İşte, kitabın da kıymet derecesi bence burada çıkıyor karşımıza. Bu yorucu ve özverili çalışmalarından dolayı muhterem hocalamızı kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

Mustafa PAK


YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com