M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

5 MİLYONLUK DEV BÜTÇELİ PROJELER İÇİN İMZALAR ATILDI


Karaman’da Mesleki Eğitime İvme Kazandıracak Projelerin İmzaları Atıldı

Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen, Mevlana Kalkınma Ajansı 2020 Yılı İmalat Sanayinde Nitelikli İnsan Kaynağının Yetiştirilmesi İçin Mesleki ve Teknik Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında desteklenen mesleki eğitime yönelik projelerin sözleşmesi için imzalar atıldı.

Mesleki eğitimin desteklenmesi ve niteliğinin daha da artırılması için Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından koordine edilen ve Mevlana Kalkınma Ajansı tarafından kabul edilen 8 proje için İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan ile Mevlana Kalkınma Ajansı Genel Sekteri İhsan Bostancı tarafından proje sözleşmeleri imzalandı.

İHA üretim atölyesi ve otonom İHA yapay zekâ ve simülasyon atölyesinin kurulmasından, robotlu kaynak otomasyon sistemlerine, kaynak simülasyon atölyesinde yetişecek öğrencilerden savunma sanayi için yazılım alanında çalışan bireyler yetiştirilmesinden gastronomiye kadar mesleki eğitimde fark yaratacak 5 milyon 250 bin 453 TL'lik dev bütçeye sahip projeler hayata geçiyor.

Mevlana Kalkınma Ajansında gerçekleşen imza töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, farklı sektörlerde yer alan 21 özel firma iş birliği ile birçok öğrencinin istihdamını sağlayacak projelerin Karaman’a hayırlı olmasını dileyerek hayata geçecek projelerle mesleki eğitimin çok büyük ivme kazanacağını söyledi.

Mehmet Çalışkan, “Bizim amacımız ve gayretimiz Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonu'nda yer alan mesleki ve teknik eğitimin niteliğini artırmaya yönelik iş birliği içerisinde Karaman’da mesleki eğitimde öğrenim gören öğrencilerimize iş imkânları için fırsatlar sunmak. Bu bağlamda Mevlana Kalkınma Ajansı ile imzaladığımız 5 Milyon 250 Bin 453 TL'lik dev bütçeli projeler mesleki eğitimde ortaya konacak çalışmalarla okul ve kurumlarımızın eğitim öğretim alt yapısını daha da kuvvetlendireceğiz. Eğitim camiası adına Sayın Valimize, Karaman Milletvekillerimize, İhsan Bostancı Bey’in nezdinde Mevlana Kalkınma Ajansına, projelerin hazırlanması aşamasında emeği geçen Ermenek ve Ayrancı İlçe Milli Eğitim Müdürlerime, okul yöneticilerine, öğretmenlerime ve Müdürlüğümüz Ar-Ge birimi çalışanlarına teşekkür ederim.” dedi.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

sanalbasin.com üyesidir
Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com