M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

BİLİM VE TEKNOLOJİ HAFTASI, GÜNCEL YAPAY ZEKÂ UYGULAMALARI SUNUMUYLA BAŞLADI

 

TÜBİTAK’ın 8-14 Mart Bilim ve Teknoloji Haftası etkinlikleri kapsamında TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Muhammed Fatih Demirci, öğretmen, öğrenci ve velilere yönelik düzenlenen programda Güncel Yapay Zekâ Uygulamaları konusunda bilgiler verdi.

Programın selamlama konuşmasını yapan İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, Bilim ve Teknoloji Haftası’nı 81 ilde 81 bilim söyleşisi ile kutlayacak TÜBİTAK’ın, projeleri ile öğrencilere artı değer kattığını ifade etti. Mehmet Çalışkan, “Eğitimciler olarak öğrencilerimizi medeniyet algısı yüksek köklü geçmişimizle bütünleştirip çağımızın gerekleriyle bugüne ve geleceğe hazırlamanın çabası içerisindeyiz. Bu geçiş sürecini en iyi şekilde değerlendirmeli ve teknolojiyi doğru kullanan öğrenciler yetiştirmeliyiz.  Bilimin olmazsa olmaz alanlarından biri haline gelen yapay zekâ konusunda Muhammed Fatih Demirci hocamız bizlere kıymetli bilgiler nakşedecek. Programın hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Moderatörlüğünü İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı İsmail Kılınç’ın yaptığı programda TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Muhammed Fatih Demirci, yapay zekâ uygulamalarının tarihçesine ilişkin katılımcılara bilgiler verdi. Doç. Dr. Muhammed Fatih Demirci, günümüzde sıkça kullandığımız yapay zekâ uygulamalarının gelecek yıllarda otonom cihaz ve makinelerle daha fazla hayatımızda yer edineceğini ifade etti.

Zayıf ve güçlü yapay zekâ, makine öğrenmesi, yapay zekânın geleceği, derin öğrenme gibi başlıklarla sunumunu gerçekleştiren Muhammed Fatih Demirci, soru cevapların ardından programını sona erdirdi.

Karaman İl Millî Eğitim Müdürlüğünün YouTube hesabından canlı yayınlanan programı, Müdürlük kanalından veya https://youtu.be/qJU4qIDbDJ4 bağlantısından izleyebilirsiniz.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com