M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

ERM TARIM A.Ş. VE POLEN A.Ş. İLE KMÜ ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ

 

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) ile Erm Tarım A.Ş. ve Polen Enerji Madencilik Gıda Tarım İnşaat Sanayi Ticaret A.Ş. arasında iş birliği protokolü imzalandı.

KMÜ Rektörlük Makamında düzenlenen imza töreninde Rektör Prof. Dr. Namık Ak ile Erm Tarım A.Ş. ve Polen Enerji Madencilik Gıda Tarım İnşaat Sanayi Ticaret Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Polat'ın yanı sıra Muzaffer Polat Group Genel Koordinatörü Necati Şen de yer aldı.

KMÜ Rektörü Prof. Dr. Namık Ak ile Yönetim Kurulu Başkanı Ali Polat'ın imzasıyla yürürlüğe giren protokol ile üniversite-sanayi iş birliğine katkı sunmak üzere tarafların altyapı, personel, eğitim, araştırma-geliştirme (Ar-Ge), danışmanlık, proje yürütme, laboratuvar hizmetleri, işbaşı ve staj eğitimi gibi alanlarda iş birliği kurması ve mevcut iş birliğini geliştirmesi hedefleniyor.

Üç yıl süreyle geçerli olacak protokole göre Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi, bulunduğu bölgenin ekonomik kalkınmasına yapacağı katkıları en üst düzeye çıkarmak amacıyla Ar-Ge çalışmaları, bilgi teknolojileri, hizmet içi eğitimler, insan ve altyapı kaynaklarıyla sanayi sektörüne destek verecek. Yine protokole göre üniversite ve sanayi kuruluşu, gıda sektöründe üretimde katma değer sağlayacak, sektörel problemlerin çözümüne yardımcı olacak, sektörel gelişimi hızlandırıcı Ar-Ge çalışmaları yürütmek üzere ortak projeler hazırlayacak.

Protokol imza töreninin ardından bir açıklama yapan KMÜ Rektörü Prof. Dr. Namık Ak, "Üniversitemizin bilimsel altyapı olanaklarını sanayi sektörünün ihtiyaçları doğrultusunda sanayicilerimize açarken öğrencilerimizin sektörde deneyim kazanmaları amacıyla da sanayi kuruluşlarımızın tecrübe ve birikimlerinden yararlanmayı hedeflemekteyiz. Üniversitemizin Gıda Bilimleri ve Teknolojileri konusunda uzman akademik personelinin protokol kapsamında etkin bir şekilde sanayicilerimizle irtibat halinde olacağı bu iş birliğimizin her iki taraf için de hayırlara vesile olmasını diliyorum." dedi.






YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com