M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

GÜNEYYURT BELEDİYE BAŞKANI AHMET ARI, MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

 


Miraç’tan, beş vakit namaz, Bakara Suresi’nin son iki ayeti ve ümmetinden Allah’a ortak koşmadan ölen kimselerin affedileceği müjdeleriyle dönen Peygamber Efendimiz (SAV), tüm inananlara verilebilecek olan en kıymetli hediyeleri vermiştir. Bizler de, bu hediyelerin bilincinde olarak, müminler için arınma ve tertemiz olarak Allah’a yönelme anlamına gelen Miraç Kandili’ni bol dua ve ibadet ile değerlendirmeliyiz.

Miracın bize hatırlattığı değerlerin en önemlisi muhakkak Mescid-i Aksa’dır. Mescidi Aksa özgür değilse Müslümanların gönül özgürlüğü de yok demektir. Bu mukaddes gecenin, Mescid-i Aksa bilincini, özlemini ve gayretini artırarak, miracın mabedinin kurtuluşuna, işgal ve zulmün bertaraf edilmesine vesile olmasını temenni ediyorum. 

Kandil günleri gönüllerin kardeşlikle çarpıştığı ellerin dualarda buluştuğu gündür Bugünü hakkıyla geçirebilenlerden olmak duasıyla hayırlı kandiller diler, bu mübarek gecenin bütün İslam alemine sağlık ve huzur getirmesini temenni ederim.

                                                                                               Ahmet ARI

                                                                                   Güneyyurt Belediye Başkanı

YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com