M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

GÜNEYYURT BELEDİYESİ ÖDÜLLÜ LOGO TASARIMI YARIŞMASI DÜZENLEDİ


 Güneyyurt Belediyesi Ödüllü Logo Tasarımı Yarışmasının konusu, beldemizin değerleri ifade edilerek ilişkilendirildiği, akılda kalıcı, özgün, yenilikçi, estetik ve işlevsel kullanım imkânlarına sahip bir Güneyyurt Belediyesi Logosu nun oluşturularak kurumsal işlemlerinde kullanılmasıdır.


YARIŞMAYA KATILIM KOŞULLARI

1. Güneyyurt Belediyesi Ödüllü Logo Tasarımı Yarışmasına seçici kurul üyeleri ve yarışma düzenleme komisyonu üyeleri katılamaz.
2. Yarışma, bütün vatandaşlarımızın katılımına açıktır.
3. Güneyyurt Belediyesi Ödüllü Logo Tasarımı Yarışmasına katılımından dolayı katılımcılardan herhangi bir ücret talep edilmeyecektir.
4. Her katılımcı yarışmaya en fazla 3 (üç) tasarım ile katılabilir.
5. Yarışmaya katılacak tüm tasarımların Güneyyurt Belediyesi adı ve belde oluş tarihi olan 1953 yılı ile birlikte değerlendirilmesine dikkat edilmelidir.
6. Yarışmaya sunulan tasarımların özgün olması; daha önce başka yarışmalara katılmamış, hiçbir gerekçe ile yayımlanmamış olması gerekir. Yarışmaya sunulan tasarımın internet, yazılı, görsel medya, vb. mecralarda ve bu konuyla ilgili web tabanlı arşivlerde bulunan tasarımlarla herhangi bir benzerlik ve çağrışımda bulunmaması ve diğer kurum ve kuruluş logolarını çağrıştırmaması gerekmektedir. Seçici kurul üyelerinin, kopya olduğunu tespit ettiği tasarımlar değerlendirmeye alınmayacaktır. Bu tasarımların sahiplerine ödül verilmeyecek, ödül verildikten sonra kopya oldukları tespit edilen eserlerin sahipleri ödüllerini iade edeceklerdir.
7. Logo tasarımı, Güneyyurt Belediyesi ni en iyi ve özgün şekilde temsil etmeli, içerik ile görsellik açısından anlaşılır, ayırt edici nitelikte olmalıdır. İstenilen tasarımlarda renk ve form yönünden herhangi bir kısıtlama yoktur. Çalışmalar dijital ortamlarda, basılı materyallerde, renkli ve siyah-beyaz olarak kullanılabilecek, değer kaybetmeyecek, anlaşılabilir tasarımlar olmalıdır. Logo tasarımının çok çeşitli amaçlar için ullanılabileceği göz önünde bulundurularak (kurumsal kimlik, antetli kâğıt, faks, dergiler, bültenler, kataloglar, broşürler, kitapçıklar, kitaplar, programlar, pankartlar, posterler, şapkalar, tişörtler, çantalar, havlular, internet ve elektronik medya, web sitesi, elektronik posta v.b.) basıma uygun nitelikte hazırlanması, büyütülüp küçültüldüğünde fonksiyonelliğini yitirmemesi gerekmektedir.
8. Logo tasarımı yatay ve dikey formatlarda kullanıma uygun olarak hazırlanmalıdır.
9. Seçici Kurul, yarışmaya katılan bütün tasarımların Güneyyurt Belediyesi nin ihtiyacını karşılayamadığını düşünmesi durumunda hiçbir tasarımı değerlendirmeye almama hakkını saklı tutar. Seçici kurulun oy birliği ile aldığı karar neticesinde yarışma iptal edilebilir ve yeni tarih belirlenerek yarışma tekrarlanabilir.
10. Yarışmaya sunulacak tasarımlar mutlaka bilgisayar ortamında Adobe Illustrator ya da CorelDraw gibi vektörel tabanlı grafik tasarım programları ile hazırlanmalıdır. Elle çizilmiş veya elle renklendirilmiş tasarımlar kabul edilmeyecektir.
11. Yarışmaya katılanların eserleri, Belediye başkanınca görevlendirilen bir kişi tarafından numaralandırılarak, eser numaraları yarışmacılara bildirilmeyecektir. Yarışmada hangi eserin kime ait olduğu gizli tutularak, seçici kurul hangi eserin kime ait olduğunu bilmeyecektir.
12. Yarışmacılar tasarımlarını dijital depolama aygıtları ile elden veya guneyyurtbelediyesi@gmail.com adresine isim, soyisim ve telefon numarası bilgileri ile mail olarak gönderebilecekler.
14. Yarışmaya katılan yarışmacılar, her bir tasarım için kısa cümleler ile logolarının hikâyelerini yazacaklardır.
15. Yarışma sonunda Güneyyurt Belediyesi nin yeni logosu olmaya değer bulunan tasarım herhangi bir süre sınırlaması olmaksızın ve Güneyyurt Belediyesi nin kurumsal kimliğin bir ifadesi olarak kullanılarak herhangi bir telif ücreti ödenmeksizin basılı ve görsel materyal üzerinde süresiz kullanılacaktır.
16. Güneyyurt Belediyesi Ödüllü Logo Tasarımı Yarışması sonucu 1. seçilerek Güneyyurt Belediyesi nin Yeni Logosunun tasarım sahibi, tasarımın bütün yasal ve kullanım haklarını Güneyyurt Belediyesi ne devrettiğini kabul, beyan ve taahhüt etmiş sayılır.
17. Yarışma katılımcıları, tasarımlarının kendilerine ait olduğunu kabul, beyan ve taahhüt etmiş sayılır.

ÖDÜL
Çeyrek altın + Katılım Belgesi ve Başarı Belgesi

Güneyyurt Belediyesi Ödüllü Logo Tasarımı Yarışmasına gönderilecek eserlerin son teslim tarihi 31 Mart 2021 Çarşamba günü mesai bitimidir.


YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com