M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

JEOLOJİ MÜHENDİSLERİ ODASI KONYA ŞUBESİNDEN KOP BAŞKANI ŞAHİN’E ZİYARET

 


Jeoloji Mühendisleri Odası (JMO) Konya Şube Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Fetullah Arık, Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığına atanan M. Sami Şahin’i makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Ziyarete, JMO Konya Şube Yönetim Kurulu Üyelerinden Şükrü Arslan, Fatih Özerdem, Şükrü Yavuz Pınarkara ve Mustafa Asım Tekin eşlik etti.

Öncelikle yeni görevlerinin KOP Bölgesine ve ülkemize hayırlı olması temennisini ileterek, KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile bu zamana kadar yürütülen faaliyetlerden bahseden Arık, “Konya Kapalı Havzasındaki obruk oluşumlarının araştırılması çalışmalarında bugün Konya’da yürütülen faaliyetler anlamında KOP İdaresinin MTA ile yapmış olduğu çalışma; şimdi Konya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü uhdesinde yürütülen Konya Teknik Üniversitesi (KTÜN) nin Jeoloji Mühendisliği Bölümü işbirliği ile kurduğumuz Obruk Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin destekleri ile Konya Havzası’nda oluşabilecek obruk riskini azaltmaya yönelik daha detaylı çalışmaların hayata geçirilmesine zemin hazırlanmıştır. Yine Kalkınma İdarelerin asli görevlerinin başında olan refah seviyesini yükseltmek için Bölgenin tarım ile hemhal olduğu Konya ilinde tarım dışı sezonda gelir getirici faaliyetlere yönelik olarak projelendirilen “KOP Bölge Kalkınma İdaresi (SÜKOP) Süstaşı Projesi Eğitim ve Uygulama Atölyesi” ile ülkemizdeki bu alanda kurulmuş en yüksek teknik altyapıya sahip uygulama ve eğitim atölyelerinden bir tanesi KOP Bölgemize kazandırılmıştır. Atölyemize yönelik olarak ilgili Araştırma Merkezinin kurulması, mevcut atölye binamızın yeniden tahsis edilmesi ile teknik eleman ihtiyacımızı sizlerin de destekleriyle KTÜN aracılığıyla en kısa sürece çözüme kavuşmasını ümit ediyoruz.” dedi.

Önümüzdeki döneme ilişkin olarak işbirliği içerisinde yürütülecek faaliyetler de değinen JMO Konya Şube Başkanı Prof. Dr. Fetullah Arık; “Konya Kapalı Havzası’nın su sorununa yönelik olarak artık ciddi adımların atılması gerektiğini belirterek çiftçi davranışlarının 10-15 yıllık periyotta ancak değiştirilebildiği bir ortamda mevcut su kaynaklarımızı gelecek nesillere güvenli bir şekilde aktarılabilmesi için bugünden harekete geçilerek gerekli yaptırımların hayata geçirilmesi gerekmektedir. KOP Bölgesinin bu alandaki temel surunu haline gelmiş yeraltısuyu sorunu için KOP İdaresinin öncülüğünde yürütülecek tüm çalışmalara JMO olarak elimizden gelen katkıyı sunmak için her zaman yanınızdayız.” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı M. Sami ŞAHİN; “KOP Bölgesine en faydalı katkıyı sunmak amacıyla, kamu kurum ve kuruluşlarının ve STK’ların desteği çok önemli. Karşılıklı işbirliği içinde başarılı işlere imza atacağımıza gönülden inanıyorum” dedi.

YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com