M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

MESLEKÎ EĞİTİMLE İLGİLİ ZİYARET VE İNCELEMELER YAPILDI

 

Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü İşyeri Tabanlı Mesleki Eğitim Daire Başkanı Süleyman Akgül, meslekî eğitime ilişkin Karaman’da bir dizi ziyaretlerde bulundu.

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İsmail Kılınç’ın beraberliğinde ilk olarak Karaman Meslekî Eğitim Merkezi ziyaret edildi.

Meslekî eğitime yönelik uygulamalar üzerinde değerlendirmelerin yapıldığı ziyarette Karaman Mesleki Eğitim Merkezi çalışmaları hakkında detaylı bilgiler alındı. Millî eğitim politikasının yeniden belirlendiği 2023 Eğitim Vizyonu ile ülkemizin ekonomik kalkınmasında ve gençlerin istihdamının sağlanmasında büyük önem arz eden mesleki ve teknik eğitime atfedilen değer konusunda istişarelerde bulunuldu. Meslekî eğitimin kalitesini artırmak ve eğitim-istihdam-üretim bağlantısının sağlıklı bir zeminde yürütülmesini sağlamak amacıyla değerlendirmeler yapıldı.

Ardından Hatuniye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine geçilerek burada ilçe milli eğitim müdür ve şube müdürleriyle bir araya gelindi. Hatuniye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Otelinde yapılan incelemelerde Mesleki Eğitimi Tanıtma ve Yaygınlaştırma Projesi (METYAP) kapsamında Bakanlığın mesleki eğitimle ilgili ortaya koyduğu yeniliklerin her ölçekteki işyeri sahiplerine ulaştırılması gerektiği ifade edildi.YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

sanalbasin.com üyesidir
Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com