M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

REKTÖRÜ PROF. DR. NAMIK AK’IN 18 MART MESAJI


 Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Namık Ak, Çanakkale Zaferi’nin 106’ncı yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Rektör Namık Ak, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“18 Mart 1915, aziz milletimizin emperyalist devletlere karşı verdiği ölüm kalım mücadelesinin en önemli dönüm noktalarından birisidir. Büyük bir zaferle sonuçlanan Çanakkale Savaşları, milletimizin beka mücadelesi olmasının yanı sıra dünya tarihinin seyrini de değiştiren önemli bir harp olarak kayıtlara geçmiştir.

On binlerce şehit verdiğimiz bu savaş, tüm egemen güçlere, ne pahasına olursa olsun ‘Çanakkale Geçilmez’ dedirttiğimiz, milletimizin son ferdi kalana dek vatanını savunacağını ve gözünü kırpmadan kanının son damlasına kadar canını dişine takarak mücadele edeceğini gösterdiğimiz eşsiz bir kahramanlık örneğidir.

‘Çanakkale Geçilmez’ demek, milletimizin varoluş mücadelesindeki azim ve kararlılığının simgesi olduğu kadar, tüm dünyaya yüksek inanç ve değerlere sahip medeniyetimizle her halükarda dimdik ayakta olduğumuzun da haykırılması demektir.

Çanakkale; dönemin son teknolojilerine sahip askeri güçlerini çaresiz bırakan, vatan sevgisi ve iman dolu yüreğiyle arif, asil, aziz, necip ve kahraman Türk milletinin gencinden yaşlısına, kadınından erkeğine kadar tüm fertleriyle birlikte ortaya koyduğu, tarihte benzeri görülmemiş kutsal bir mücadelenin adıdır.

Bugün yine askeri, ekonomik, sosyal ve siyasal boyutlarıyla milletçe pek çok cephede verdiğimiz mücadele, Çanakkale ruhunun bir yansımasıdır ve temennimiz odur ki yine kutlu bir zaferle sonuçlanacaktır.

Aramıza nifak tohumları sokmadan, birlik ve beraberliğimizi bozmadan, ortak amaç ve değerlerimizden kopmadan, milletçe yeniden bir diriliş yaşamamızı diliyor; Çanakkale Zaferi’nin 106’ncı yıldönümü vesilesiyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere canları pahasına bize bu kutsal vatanı ve bu yüce davayı emanet bırakan tüm kahramanlarımızı saygı, rahmet ve şükranla yad ediyorum."

YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

sanalbasin.com üyesidir
Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com