M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

ÜNVER: “AKP'NİN MEMUR VE EMEKLİYE VERDİĞİ ZAM İKİ AYI BİLE ÇIKARAMADI”
 Cumhuriyet Halk Partisi Karaman Milletvekili Av. İsmail Atakan Ünver, TBMM’de söz alarak, gıda enflasyonundaki artışın memur ve emeklisi ile SSK ve BAĞ-KUR emeklisine yapılan zamları erittiğini söyledi. “AKP iktidarının yılın ilk 6 ayı için verdiği zam, 2 ayı bile çıkaramadı.” dedi.


GIDA ENFLASYONU ZAMLARI ERİTTİ


CHP Karaman Milletvekili Av. İsmail Atakan Ünver, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde gıda enflasyonu ile memur ve emekliye yapılan zamları gündeme getirdi. Gıda enflasyonunun şubat ayında %2,8 olduğuna dikkat çeken Ünver; “Son bir yılda %30 olan gıda enflasyonu yılın ilk 2 ayında %6,5'e ulaştı.” dedi. Enflasyon farkı düşüldükten sonra memur ve emeklisine %3, SSK ve BAĞ-KUR emeklisine ise %4 zam yapıldığını ifade eden CHP Milletvekili Ünver; “AKP iktidarının yılın ilk 6 ayı için verdiği zam, 2 ayı bile çıkaramadı.” diye konuştu.


GERÇEKLERİ SAKLAYAMAZSINIZ


Konuşmasının devamında açlık ve yoksulluk sınırı rakamlarına da değinen Ünver; “2014'ten bu tarafa tek adam rejimiyle yönetilen Türkiye'de şubat ayı açlık sınırı 2.718 lira, yoksulluk sınırı da 8.856 lira olmuştur. Tek adam rejimi, işçisiyle, memuruyla, emeklisiyle, esnafıyla tüm milletimizi açlığa ve yokluğa mahkûm etmiştir.” şeklinde konuştu. Ünver sözlerini şu şekilde tamamladı: “Tek adam rejimi istediği kadar TÜİK Başkanı, Merkez Bankası Başkanı ya da bakan değiştirerek makyajlansa da gerçeklerin saklanması mümkün olmamaktadır. Çare ülkeyi, milleti yok sayan bu rejimden kurtarmaktır.”


YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com