M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

YÜKSEK HIZLI TREN KARAMAN GARINDA

 Konya-Karaman Yüksek Hızlı Tren Hattında test sürüşleri ve kontroller devam ediyor. 

AK Parti İl Başkanı Abidin Çağlayan , 
AK Parti'nin Yaptıklarını Muhalefet Hayal Bile Edemez dedi.

AK Parti İl Başkanı Çağlayan , Konya-Karaman-Ulukışla YHT Projesi kapsamında Konya-Karaman Yüksek Hızlı Tren hattında sinyalizasyon sistemi montajları tamamlandı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, 237 kilometrelik Konya-Karaman-Ulukışla (Niğde) Hızlı Tren Projesi kapsamında yapımı tamamlanan Konya-Karaman hattının 102 kilometrelik kısmı üzerinde test sürüşlerinin geçen ay başlandığını Saatte 200 kilometre hıza uygun olarak inşa edilen hızlı tren hattı ile Konya-Karaman arasında 1 saat 15 dakika olan seyahat süresi 35 dakikaya düşecek, diye duyurmuştu.

Başkan , TÜRKİYE’de YHT’nin GELDİĞİ 8. İL KARAMAN’ dır. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ,Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Adil Karaismailoğlu’na , Hazine ve Maliye Bakanımız Lütfi Elvan’a Vekillerimiz Recep Şeker’e , Selman Oğuzhan Eser ‘e ve emeği gecen herkese desteklerinden dolayı çok teşekkür ederiz Test sürüşlerni tamamlayıp yakında hizmete girecek olan YHT Karaman Halkımıza Hayırlı Olsun diyerek sözlerini tamamladı .

YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com