M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

BÜYÜK BİR İYİLİK ORDUSU OLARAK SEFERDEYİZ

 Türk Kızılay Karaman Şubesi Yönetim Kurulu üyeleri ve gönüllülerden oluşan büyük bir dağıtım ekibi tarafından yeni tip korona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle verilen sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında evlerinden çıkamayan vatandaşlara ramazan pidesi ikram etti. Gönüllülerden oluşan dağıtım ekibi Pide dağıtımı sırasında hijyen koşullarına ve sosyal mesafe kuralına riayet ederek  Ramazan ayının bereketini paylaştı.   

Ramazan ayı yardım faaliyetlerinden bahseden Türk Kızılay Derneği Karaman Şube Başkanı Adem Küçükyarma, “Ramazan bir seferberlik ayı, büyük bir iyilik ordusu olarak seferdeyiz. Yoksulluğun ve ihtiyacın daha fazla arttığı bu dönemde yardımlaşmanın önemine vurgu yapıyoruz. 153 yıldır milletimizin gücüyle kesintisiz yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık. Bu yıl da milletimizin yardımlaşma ve dayanışma duygusuna güvenerek yola çıktık.  

Covid_19 pandemisi başladığından beri sahada Gönüllü olarak çalışmalarımızı birlikte yürüttüğümüz Genç Kızılay teşkilatımız, Kızılay Kadın Kolları teşkilatımız  ve yüzün üzerinde gönüllü ekiplerimize teşekkür ederim ve  çalışmalarını Rabbimin kabul etmesini niyaz ederim. 

Türk Kızılay Karaman Şubemiz tarafından yoksul ve muhtaç ailelere hane başı 500’er TL nakdi destek sağlanmaktadır. Zekat, Fitre ve Fidye bağışlarıyla yoksul ailelere yardım ulaştırılmaktadır. Bunların bir kısmı TC kimlik numaralarıyla banka hesaplarına bir kısmı da cep telefonları aracılığı ile gönderilecek. 

Belirlenmiş marketlerle yapılan iş birlikleri kapsamında Kızılay Karaman şubemiz  aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine mobil alışveriş çekleri ulaştırılmaktadır. İhtiyaç sahibi ailelerimize SMS ile gönderilmektedir ve 250 TL’lik mobil alışveriş kodu ile destek verilmektedir.  Bu ailelerimize ihtiyaçları doğrultusunda istedikleri ürünü tercih etme imkanı sağlanacak. Bunlarla sadece temel ihtiyaç ürünleri alınabilecek. 

Geleneksel yardım yöntemlerimizden biri olan Kızılay gıda kolileriyle bu yıl da binlerce ailenin Ramazan sofrası bereketlendirmekteyiz. İçerisinde Ayçiçek yağı, kırmızı mercimek, domates salçası, kuru fasulye, arpa ve tel şehriye, toz şeker, makarna, pirinç, bulgur, çay, un ve tuz bulunan 120 TL değerindeki gıda kolisiyle de Ramazan ayı boyunca yardım ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılıyor. Aynı şekilde et konserve dağıtımlarımız, çocuklara yönelik ikramlık dağıtımlarımız ve  yeni doğum yapmış annelere verilen sevgi bohçaları gibi bir çok faaliyet devam etmektedir.   

Hayırsever ve yardımsever milletimiz ile yoksul kardeşlerimiz arasında köprü vazifesi gören Türk Kızılay’ına sizlerde bağışta bulunarak ihtiyaç sahiplerine emanetlerin ulaştırılmasına vesile olabilirsiniz. 

Tüm operatörlerden 1877’ye FİTRE ve FİDYE yazarak 28 TL’lik, BAĞIŞ yazıp 2868’e mesaj atarak da 10 TL’lik bağış yapılabiliyor.  

Karaman Şubemizi ziyaret ederek bağışta bulunabilirsiniz.  

Zincir marketlerde kurulan stantlara da vatandaşlarımız gıda kolisi bağışında bulunabilecek. 

Karaman Şube Tel : 0338 213 11 50  


YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

sanalbasin.com üyesidir
Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com