M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

DÜŞÜNCE KIRINTILARI!Hayatta hep sağlam yürü

Sanma sen beysin halk sürü

Takdir istemeseler de

Çok görme bir teşekkürü!


İletişimde iki dil vardır sen ve ben dili sen dili kızmanın işaretidir ben dili ise duyguyu paylaşmanın, sen dilli sohbetler hep öfkeyle biter.

İnsan beyninde Amigdala bölgesi tepkisini ölçmeden verirken Prefrontal lobu süzgeçten geçirerek konuşmayı sağlar sohbetlerde Prefrontal lobu Esas olmalı.

Konuşmak bebek gibidir, ona hamile kalmak çok kolay ama onu amaca uygun olarak doğurmak ve yetiştirmek oldukça zordur.

Konuştuğumuz kimsenin yüzüne bakmak lazım, ayakkabı veya kıyafetine bakmak marifet değil, marifet ona önemsendiği izlenimini vermektir.

Evrende bütün yaratıklar görünmez bir komutla hareket ederler kendilerinin zerre katkısı yoktur İnsan hariç, ona kısmi bir irade verilmiştir.

Osmanlılarda yıkılış görevin layık olana verilmemesiyle de hız kazandı. Gazelci padişaha bir kaside yazdı mı yüksek bir makama getiriliyordu.

Kadın ve şarap övücü divan edebiyatı gazelcileri şiir sanatıyla padişahların çoğunu uyuşturdular onlar da zevke dalıp savaş alanlarını terk ettiler.

Osmanlılar 1453 te ele geçirdikleri dünya liderliğini sadece 250 yıl sürdürebildiler, sonrasında sapık gazellerle İslam’dan uzaklaştılar.

Suriye’deki vahim durum Osmanlı mirası paylaşımının bitmediğinin bir kanıtıdır. Osmanlılara yükselme devrini sürdüremedikleri için kırgınım.

 Türkiye PYD konusunda haklı, ABD müttefiklik şartlarına aykırı tutum içinde Rusya’yla yakınlaşmamızı bahane ederek PYD’yi silahlandırıyor.

 Rusya ve ABD’nin Suriye’deki işi ölmekte olan bir tavuğu yaşayan tavukların yemeye kalkması durumudur Türkiye ise sınırlarını koruma çabasındadır.

Türkiye düşmanlarının az olduğu bir tarih hiç olmadı. 16 devlet dış düşmanların yardımıyla yıkıldı hiç bir batı dünyalı ayakta Türk görmek istemez.

 Sömürgecilere ne kadar bağımlılık gösterirsek o kadar severler ne zaman kendi dizlerimiz üzerinde doğrulursak tırpan çekmeye başlarlar.

1900 un ilk çeyreğinde dünyayı sömürenler şimdi yeniden harekette. Almanya ve Hollanda başı çekiyor zira hiç birisi güçlü Türkiye istemez.

İslam’ın kadına verdiği değeri anlamak için ondan önceki verilmeyen değeri iyi bilmek gerekir "Toprağa konan kızlar sorulduğunda" Tekvir 7

Bakma

 

Bakma miskin miskin duruşumuza

Kahraman ve cesur genlerimiz var

Nazar etme cepte kuruşumuza

Nice ekilmedik genlerimiz var.

 

Her şeyde olduğu gibi sosyal ağlarda da dışa bağımlıyız. Çin İran Rusya gibi ülkelerde milli sosyal ağlar hâkimken Türkiye’de hiç hareket yok.

Bu ülkede yaşam tarzına müdahale edildiği tam bir palavradır. Kadıköy’deki yemek caddeleri ve barlar yan yana ve açıkta ve cami yakın, herkes kendi halinde.

Akma

Kusurum olsa da kusura bakma

Kendi halinde dur her yere akma

Hiçbir şeye değmez kafana takma

Fitne fücur için kıvılcım çakma.

Tasma

Her zaman üzümlü olur mu asma?
Dikkat et sakın da hiç faka basma
İnsana söz geçer, köpeğe tasma
Şerre şer de, asla hayır’a yosma!

Ramazan

Rıza-i ilahi bu ayda saklı

Allah’ın laneti İblis yasaklı

Manevi tatminin olduğu bu ay

Allah’ın emriyle sahur imsaklı

Zannetme ki evren hep başıboştur

Arzular peşinde şaş, biraz koştur

Niyaz, dua, namaz kula ne hoştur!

 

Ana

Herkes gülerken, düşeni kaldırandır ana

Herkes zehirken, şifalı baldırandır ana

Hem koruyucu melek hem de bir merhamettir

Yavrusunda her boşluğu doldurandır ana!

 

 

YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com