M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

KALDIRIMLAR DERGİSİ YAYIN HAYATINA MERHABA DEDİ

 

Necip Fazıl Kısakürek Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri Sude Naz Koyuncu ile Elif Su Gün, Okul Müdürü Ahmet Aydoğdu ve Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Hasan Aykut’la İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’ı ziyaret ederek ilk sayısıyla yayın hayatına başlayan Kaldırımlar dergisini tanıttılar.

Ziyarette Sude Naz Koyuncu ve Elif Su Gün ilk sayısıyla yayın hayatındaki yerini alan kültür, edebiyat ve düşünce dergisi Kaldırımlar’a ilişkin İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’a bilgiler verdi.

Necip Fazıl Kısakürek Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri olarak salgın döneminde arkadaşlarıyla uzak kalmalarına rağmen bir araya gelerek dergi çıkardıklarını ifade eden Sude Naz Koyuncu derginin içeriğinin kendi hisleri ile yazdıkları denemelerinden oluştuğunu söyledi. 

Elif Su Gün ise okullarında bulunan ve KOP (Konya Ovası Projesi) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığının destekleriyle açılan masaüstü yayıncılık matbaasında dergiyi bastıklarını belirtti. Elif Su Gün,  “Okul Müdürümüz Ahmet Aydoğdu, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Şeref Acar ve Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Hasan Aykut’un destekleriyle, dizgi ve baskı çalışmalarını tamamen arkadaşlarımızın kendi emekleri ile hazırladıkları bir Kültür edebiyat ve düşünce dergisi olan Kaldırımlar, 1’inci sayısıyla yayın hayatına başladı. Dergimizin çıkarılmasında emeği olan idarecilerimize, öğretmenlerimize ve arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Dizgiden baskıya kadar her aşamada öğrencilerin emekleriyle oluşturulan derginin yayın hayatına başlamasından dolayı Necip Fazıl Kısakürek Sosyal Bilimler Lisesi idareci, öğretmen ve öğrencileri tebrik eden İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, öğrencilerin hayatlarında kalıcı bir eser bıraktığının altını çizdi. Üretmenin, fikirlerle gelişmenin okuyan, düşünen, yazan bireylerle topluma taşınarak daha büyük etkiye dönüşeceğini ifade eden İl Müdürü Mehmet Çalışkan, “Yayın hayatına başlayan genç yazarların yolu açık, kalemleri haktan yana daima güçlü olsun.” dedi.

Ziyaret, günün anısına çekilen fotoğrafların ardından genç yazarların dergi takdimi ile son buldu.


YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

sanalbasin.com üyesidir
Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com