M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

KARAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNDEN YENİ BİR BAŞARI HİKÂYESİ

 

Öğretmen ve Öğrenciler, Milyonluk Projelerle Avrupa Yolculuğuna Hazırlanıyor

2021-2027 yılları arasında uygulanacak Erasmus+ Programı için yapılan Erasmus Akreditasyonu başvuru sonuçları açıklandı.

Karaman Millî Eğitim Müdürlüğünün Erasmus+ Programı 2020 Yılı Akreditasyon Teklif Çağrısı döneminde Mesleki Eğitim, Yetişkin Eğitimi ve Okul Eğitimi olmak üzere üç alanda Erasmus Akreditasyonu başvuruları kabul edildi. Eğitim stratejilerinin uluslararası boyuta taşınmasında çok büyük bir adım olan Erasmus Akreditasyonunda elde edilen başarı ilimiz eğitim camiasını sevindirdi.

Erasmus+ Programı Akreditasyonu kapsamında “Mesleki Eğitim” alanında 264 başvurudan 80 kurum/kuruluş Erasmus Akreditasyonuna hak kazanırken “Yetişkin Eğitimi” alanında 98 başvurudan 20 başvuru, “Okul Eğitimi” alanında ise 240 başvurudan 81'i kabul edildi. Karaman Milli Eğitim Müdürlüğü ise, Erasmus + Programı Akreditasyon başvurularında üç alanda kabul alan 13 il millî eğitim müdürlüğü arasında yer aldı.

“Projelerin bütçe büyüklüğü yaklaşık 3 milyon 300 bin Avro.”

İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan elde edilen başarı ile ilgili bilgi vererek bu sürecin AB Programlarında Karaman’ın sınıf atlayarak öğretmen ve öğrenciler için yeni ufukların açılacağı anlamına geldiğini belirtti. Bu başarının elde edilmesinde emekleri olan Karaman İl Millî Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge birimine ve okullardan projelere destek veren ekiplere teşekkür eden İl Müdürü Mehmet Çalışkan "Eğitim camiamıza hayırlı olsun. 2021-2027 yılları arasında uygulanacak AB programları kapsamında ilimizden 565 öğretmen ve 605 öğrenci, 34 Avrupa Birliği ülkesinde eğitim faaliyetleri ile işbaşı gözlem aktivitelerinde yer alacak. Projelerimizin 7 yıl içerisinde tahmini bütçe büyüklüğü yaklaşık 3 milyon 300 bin Avro’dur. Akreditasyon alan 9 büyükşehir dışında Türkiye genelindeki 4 il arasına giren Karaman İl Millî Eğitim Müdürlüğü, eğitim camiamızın iş birliği ile yeni projelere devam edecek inşallah. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum." dedi.

 

Erasmus Akreditasyonu başvuru sonuçlarına ulaşmak için aşağıdaki bağlantıları tıklayınız:

https://ua.gov.tr/haberler/2020-okul-egitimi-ka120-basvuru-sonuclari/

https://ua.gov.tr/haberler/2020-yili-mesleki-egitim-alaninda-erasmus-akreditasyonu-basvuru/

https://ua.gov.tr/haberler/2020-yili-yetiskin-egitimi-alaninda-erasmus-akreditasyonu-basvuru-sonuclari/
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

sanalbasin.com üyesidir
Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com