M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

MAREŞAL MUSTAFA KEMAL ORTAOKULU ÖĞRENCİLERİNDEN ETWİNNİNG DERGİSİ

 

Mareşal Mustafa Kemal Ortaokulu öğrencileri Buse Naz Kayacık ile Sude Naz Top, Okul Müdürü Ramazan Berber ve Müdür Yardımcısı Durdane Çelik ile birlikte İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’ı ziyaret ederek eTwinning projesi kapsamında çıkarmış oldukları dergiyi tanıttılar.

Ziyarette ilk olarak Mareşal Mustafa Kemal Ortaokulu 7’nci sınıf öğrencileri Busenaz Kayacık ile Sude Naz Top eTwinning projesi çerçevesinde çıkardıkları SciEng (Science&English) isimli dergiye ilişkin İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’a bilgiler verdi.

Derginin içeriğini oluştururken farklı konuları ele alarak geniş bir yelpazede hazırlamaya çalıştıklarını ifade eden Buse Naz Kayacık, derginin çıkarılma aşamasında hem eğlendiklerini hem de İngilizce öğrendiklerini söyledi. Buse Naz Kayacık, “Eylül ayı itibariyle başlayan ve Avrupa ortaklarıyla beraber devam eden eTwinning projemiz SciEng (Science&English) te sona yaklaştık. Proje yürütücümüz Durdane Çelik hocamızın desteğiyle Web2 araçlarını kullanarak dergimizi çıkardık. Dergimizi hazırlarken bir taraftan İngilizceyi en eğlenceli şekilde öğrenirken diğer taraftan da Web2 araçlarını etkin olarak kullanmayı öğrendik” dedi.

Projemizde ortaokul fen ve matematik müfredatını İngilizce olarak tamamladık diyen Sude Naz Top ise tüm yıl uzaktan eğitimde STEM entegrasyonunu yaparak disiplinler arası hazırlanan projede fark yarattıklarını söyledi. Sude Naz Top, “Okulumuzda STEM Öğrenci Kulübü oluşturarak arkadaşlarımızla tüm çalışmaları birlikte yapıp ekip ruhunu ortaya koyduk. Çalışmamızda ortak ürün olarak hazırladığımız ve baskısını yaptırdığımız dergimizi size tanıtmak istedik. Dergimizi hazırlamasında bizleri destekleriyle cesaretlendiren Okul Müdürümüz Ramazan Berber’e,  Proje Yürütücümüz Durdane Çelik’e, okulumuzdaki hocalarıma ve dergimizde emeği olan arkadaşlarıma teşekkür ederim.” diye konuştu

Öğrencilerin İngilizceyi teknolojiyle birleştirerek öğrenmeleri ve bu çalışmanın bir dergi taçlandırılmasından dolayı mutlu olduğunu belirterek konuşmasına başlayan İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, bu tür çalışmaların öğrencilerin hayatlarında kalıcı etkiler bıraktığını söyledi. Mehmet Çalışkan, “Sizlerin bugün çıkarmış olduğunuz bu dergi gelecek yaşamınızda güzel referans olacak ve daha farklı çalışmalar yapmanıza öncülük edecek. Söz uçar yazı kalır demişler. Sizler ilerleyen yaşlarda çocuklarınıza ya da torunlarınıza anlatacağınız güzel bir anı olarak paylaşacaksınız. Çalışmalarınızın kartopu gibi büyüyerek devam etmesini arzu ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Ziyaret, öğrencilerin çıkardıkları dergiyi İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’a takdim etmesi ve günün anısına çekilen fotoğraflarla sona erdi.

YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

sanalbasin.com üyesidir
Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com