M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

REKTÖR NAMIK AK, BAKAN KARAİSMAİLOĞLU'NU KARŞILAMA TÖRENİNE KATILDI

 

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Namık Ak, Yüksek Hızlı Tren (YHT) ile Karaman'a gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'nu karşılama törenine katıldı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu kendisine Karaman AK Parti Milletvekilleri Dr. Recep Şeker ve Av. Selman Oğuzhan Eser’in de eşlik ettiği YHT seferi ile Ankara'dan Karaman'a geldi. Bakan Karaismailoğlu için tren garında düzenlenen karşılama törenine Vali Mehmet Alparslan Işık, Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, KMÜ Rektörü Prof. Dr. Namık Ak, il protokolü ve davetliler katıldı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu'ndan Karaman'a Müjde

Karaman tren garında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Bakan Karaismailoğlu, vekiller ile birlikte treni test ettiklerini ve hattın sorunsuz çalıştığını belirterek, “Gönüller şairi Yunus Emre'nin yetiştiği Karaman'a müjde ile geldik. Ankara'dan Karaman'a kadar gelerek hattımızı test ettik ve hat mükemmel durumda. Sinyalizasyon ve elektrifikasyon testleri devam ediyor. Bunların sertifikalandırma işlemlerini bağımsız kuruluşlar yapıyor. Konya-Karaman-Ulukışla YHT hattımızın 102 kilometrelik Konya-Karaman kesimindeki çalışmalar tamamlandı. Haziran ayı içerisinde tren işletmeciliğine başlayacağız. Konya-Karaman arası 1 saat 13 dakikadan, 40 dakikaya inecek. Hat kapasitesi de üç kat artacak. Tamamı 237 kilometre olan projemizin Karaman-Ulukışla kesiminde çalışmalarımız devam ediyor. Fiziki gerçekleşme oranını yüzde 76'lara ulaştırdık.” dedi.

Bakan Karaismailoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü: “Ülkemizin gelişen sanayi, tarım ve turizm kenti Karaman’ın, bir başka büyük ilimiz olan Adana ile de yakınlaştırılması için çalışıyoruz. Konya-Karaman-Mersin-Adana arasındaki tüm kesimlerin yapımı tamamlandığında hattımız üzerinde saatte 200 kilometre hızla seyahat edebileceğiz. Hızlı tren hattımız herkes için hayırlı olsun.”

Tren garındaki basın açıklamasının ardından Bakan Karaismailoğlu, Karaman Valiliği ve Karaman Belediyesine ziyaretlerde bulundu. Bakan Karaismailoğlu'nun Karaman’daki ziyaretlerine eşlik eden Rektör Prof. Dr Namık Ak daha sonra Vali Alparslan Işık ile birlikte İsmetpaşa Caddesi güzergahında yer alan esnafları ziyaret etti.

Ziyaretlerin ardından Bakan Karaismailoğlu aynı şekilde Karaman AK Parti Milletvekilleri Recep Şeker ve Selman Oğuzhan Eser ile birlikte YHT ile Karaman'dan Ankara'ya döndü. Uğurlama töreninin ardından program sona erdi.


YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

sanalbasin.com üyesidir
Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com