M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

BAYRAM ÇÖREĞİ, ÖZEL ÖĞRENCİLERDEN

 


10-16 Mayıs Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında Karaman Özel Eğitim Meslek Okulunun öğrencileri, yaklaşan Ramazan Bayramı öncesinde velileriyle birlikte 11 Mayıs Salı günü saat 11'de çevrim içi olarak bayram çöreği yaptı.

Video konferans yöntemiyle gerçekleşen etkinliğe İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan'ın yanı sıra İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İsmail Kılınç, özel eğitim meslek okulu idareci, öğretmen, öğrenci ve velileri katıldı.

Bu keyifli etkinliğin açış konuşmasını, Karaman Özel Eğitim Meslek Okulu Müdürü Adem Ayhan yaptı. Bayramların anlamının kavuşmak olduğunu söyleyen Adem Ayhan, en kısa sürede öğrencilerle okulda buluşmak istediklerini ifade etti.

Adem Ayhan'ın konuşmasının ardından söz alan İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, öğrenci ve velileriyle böyle bir etkinliğe katılmaktan dolayı mutlu olduğunu belirtti.  Mehmet Çalışkan, "Hayat denilen kavram içerisinde insanoğlu sürekli bir mücadele halindedir. Bu mücadele içerisinde öğrencilerimizin, öğretmenleri ve velileriyle böyle etkinliklerde yer alması bizim için çok kıymetli. Valimiz Sayın Mehmet Alpaslan Işık'ın da sizlere selamı var. En kısa sürede sizlerle bir araya geleceğini ifade etti. Ben sözü daha fazla uzatmadan yapacağınız çöreği çok merak ediyor ve sahneyi sizlere bırakıyorum" dedi.

Konuşmaların ardından bayram çöreğinin yapılışına geçildi. Yiyecek ve İçecek Bölümü Öğretmeni Hatice Bayat, özel öğrencilere ve velilerine bayram çöreğinin nasıl yapılacağına dair uygulamalı olarak tarifte bulundu. Öğrenciler öğretmenlerinin verdiği direktifler doğrultusunda çöreklerini yaparken veliler de bu eğlenceli etkinliğe katılarak çocuklarıyla keyifli anlar yaşadılar.

Etkinliğin son bölümünde öğrenciler mutfakta anne ve babalarıyla yaşadıkları bu keyifli dakikaları çektikleri video ve fotoğraflarla ölümsüzleştirmeyi de ihmal etmediler.


YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com