M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

BELEDİYE BAŞKANI ATİLA ZORLU’NUN 14 MAYIS ECZACILAR GÜNÜ MESAJI

 


Ülkemizde Eczacılık eğitiminin yapıldığı ilk kuruluş olan Mekteb-i Tıbbiye-i Adliye-i Şahane’de ilk Eczacılık dersinin verildiği 14 Mayıs 1839 Eczacılık Günü olarak kabul edilmiştir.
Tarihi ve köklü bir geçmişe sahip olan Eczacılık, insan sağlığı açısından çok önemli bir konuma sahiptir. İnsan sağlığı ve dolayısıyla toplum sağlığı için çok önemli görevi yerine getiren bir mesleğin mensupları olan eczacılarımız, koronavirüs ile mücadele döneminde de sağlık çalışanlarımız gibi mesleğinin gereğini, gece gündüz demeden, hakkıyla yerine getirerek hasta ve hasta yakınlarımıza en iyi hizmeti vermeye çalışmaktadırlar.
Bu duygu ve düşüncelerle Milletimiz nezdindeki değerini 182 yıldır koruyan, özveri ve fedakarlıkla mesleğini icra eden Eczacılarımızın 14 Mayıs #Eczacılık Günü’nü en içten dileklerimle kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim.
Atila Zorlu – Ermenek Belediye Başkanı
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com