M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

ERASMUS+; OKUL EĞİTİMİ, MESLEKİ EĞİTİM VE YETİŞKİN EĞİTİMİ AKREDİTASYON ÇALIŞMALARI DEĞERLENDİRİLDİ

 


Karaman İl Millî Eğitim Müdürlüğünün 2021-2027 yıllarını kapsayan süreçte uygulanacak olan okul eğitimi, mesleki eğitim ve yetişkin eğitimi kategorilerindeki akreditasyon çalışmaları devam ediyor.  

İl Millî Eğitim Müdürlüğünün Ulusal Ajans tarafından 2021-2027 yılları arasında okul eğitimi, mesleki eğitim ve yetişkin eğitimi kategorilerinde akredite edilmesinin ardından bu doğrultuda yapılan çalışmalar kapsamında, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan başkanlığında toplantılar gerçekleştirilmeye devam ediyor.

İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’ın açış konuşmasıyla başlayan toplantıya ilçe millî eğitim müdürleri, okul yöneticileri, öğretmenler ve meslek odası temsilcileri ile İşkur il müdürlüğü temsilcisi katıldı.

Akreditasyon çalışmaları kapsamında çevrim içi olarak gerçekleştirilen toplantılarda, İl Millî Eğitim Müdürlüğüne bağlı kurumların akreditasyon bilgilendirmeleri, akreditasyon süreçleri ve kurumların başvurularında takip edilecek yola ilişkin bilgilendirmeler yapıldı; yurt dışı ev sahibi kurumların belirlenmesi, akreditasyon sürecinin sağlıklı yürütülmesi amacı ile oluşturulacak olan alt komisyon üyelerinin belirlenmesi, akreditasyon sürecinde yapılacak olan yönetim toplantıların sayısı, katılımcı öğrencilerin belirlenmesi gibi konularda kararlar alındı.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İsmail Kılınç, okul eğitimi, meslekî eğitim ve yetişkin eğitimi alanında Erasmus akreditasyonunun hedeflerini, akreditasyon sürecinde raporlama takvimi ve performans göstergelerini katılımcılarla paylaştı.

Sunumlarının ardından İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İsmail Kılınç katılımcılardan gelen soruları cevapladı.

Toplantı dilek ve temennilerin değerlendirilmesi ile son buldu.

YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com