M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

GAZİANTEP OLAYLARI

İki gündür ülke gündemini meşgul eden Gaziantep'te bir camide yaşanan olaylar, bunlara yapılan müdahale şekli ve doğurduğu sonuçlar yazılmakta-konuşulmaktadır.
Olaylara sebep, Ramazan'ın son on gününde bir Camide sünnet olan itikafa girmeyi virüs salgını sebebiyle devletin yasaklaması üzerine Furkan Vakfı kurucusu Alpaslan Kuytul "Ulü'l-emre itaat" kavramını inkarla Devlete meydan okuyarak "biz itikafa gireceğiz, buyursunlar mani olsunlar" diyerek fitili ateşlemiştir.
"İtikaf" dünyalık işlerden uzaklaşıp ibadet maksadıyla camide on gün süreyle, yeme içmesi başkası tarafından temin edilerek, zaruri haller dışında kimseyle görüşmeden yapılan bir nafile ibadettir. Sünneti kifayedir. Kendini, kurduğu vakfı ve mensuplarını dindar olarak ifadelendiren Alpaslan Kuytul, Kuran Kurslarının, İmam-Hatiplerin kapatıldığı, başörtüsünün yasaklandığı, kızlarımızın yerlerde sürüklendiği günlerde ağızlarını hiç açmazken, Devletin Kandile harekat düzenlemesine karşı çıkmakta, fetö alçağını övücü konuşmalar yapmaktadır. Nafile bir ibadeti bahane edip isyana kalkışan bu gruba aynı fetöye uygulanan tarifeyle işlem yapılmalıdır.
Gaziantep Emniyet Müdürü İhsan Edil Camide yaşanan olaylar yüzünden :
“Bugüne kadar edindiğim devlet tecrübesi ve görev bilincim, bu haklı ama provokatörlerin ekmeğine yağ süren bir personelin sorunlu müdahale biçimini, devletimizin ve Türk Polis Teşkilatının yıpratılmaması adına, emrimdeki personelin bu hatalı eyleminin etik sorumluluğuyla, yaklaşık 37 yıldır büyük bir şevk ve her bir meslektaşım gibi özveriyle görev yaptığım Emniyet Teşkilatından 04.05.2021 günü emekliliğimi istemiş bulunmaktayım” diyerek görevinden ayrılmış.
Müslüm Gündüz olaylarındaki gibi Kuytul denen PKK savunucusu ve fetö aşığı soysuzun devlete meydan okuyarak yaptıkları organize bir düzmece itikaf olayının sonucu bu olmamalıydı.
İtikaf perdesi altında camiye yuvalanan provokatörlere müdahale biçimini hangi tahrik ve karşı koymaların doğurduğunu bilmiyoruz.
İtikafa öyle eyleme çıkar gibi girilmez! Polis boşaltın dediyse içeridekiler normal cemaattan bir müslümansa derhal boşaltırdı. İçlerinde saf ve samimi kimseler de olsa bile olayı provake edenler tarafından karşı koyma ve direnme varsa polis bütün müdahele yöntemlerini hafiften ağıra doğru uygulayacaktır, haklıdır.
Emniyet Müdürünün olayın sorumluluğunu üstlenmesi çok ağır bir karar olmuştur.
Sayın İçişleri Bakanı, talebi sakın işleme koymayınız. Yetişmiş insan ihtiyacının her zamankinden çok fazla olduğu günümüzde böyle basit düzmece bir olay sebebiyle değerlerimizi kaybedemeyiz. Biber gazı sıkan Polisin de açığa alınması zannımca haksız bir uygulamadır. Üç-beş çapulcuya hangi fiillerinden dolayı biber gazı telef ettilerse bunun sonucunda polise-müdüre müeyyide uygulanırsa olayların sonu alınamaz, polisin caydırıcılığı kalmaz. Bu direnişin-karşı koymanın gezi olaylarından ne farkı vardır. Olay yerinin farklı olması mı?
Bu devlet düşmanı topluluk, her olayda olduğu gibi sadece devlete karşı söylemlerinden dolayı bazı muhalefet sözcülerinden de destek göreceklerdir.
Asıl suçlu şeytan ama
Gücümüz yetmez şeytana
Bir suçlu bulmak lazım ya
Meleklerde suç ararız!
Necati Alodalı


YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com