M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

KARAMAN GÜNIŞIĞI DERNEĞİ’NDEN 150 KİŞİYE BAYRAMLIK

 

Karaman Günışığı Derneği, yaklaşan Ramazan Bayramı nedeniyle kent merkezinin yanı sıra 3 ilçede 150 kişiye bayramlık hediye etti. Dernek görevlileri, salgın tedbirleri kapsamında sokağa çıkmaları kısıtlandırılan vatandaşlara ‘Bayramlık’ sürprizi yaptı.

 Bayramların, geleneksel kültürün genç kuşağa aktarılması açısından önemine değinen Dernek Başkanı Halit Özel, ‘’Gerek dini gerekse milli bayramlarımız, hem ahlaki açıdan hem de değerlerimizin yeni nesile yaşatarak aktarılması açısından ders niteliğindedir’’ dedi. Gençlerin bu tür önemli günlere katılımlarının karakter eğitimine de katkı sağlayacağını belirten Başkan Özel açıklamasında;

‘’Bayramlar; gençlerimiz açısından kültürümüzün tanınması, görgü ve ahlak kurallarının öğrenilip uygulanması fırsatı sunar.  Topluca yapılan ibadetler, geniş aile toplanmaları, birlikte yenilen yemekler ve bu aya özel örf-adetlerle Ramazan Ayı ve Ramazan Bayramı, toplum yaşamında önemli role sahiptir.  Özellikle çocukların bu değerlere ilgisini çekmek ve nasıl bir medeniyetin parçası olduklarını anlatmak açısından bayramlar, önemli bir etki gücüdür. Fakat malum salgın nedeniyle getirilen tedbirler kapsamında, içinde bulunduğumuz Ramazan Ayı’nı geleneklerimiz açısından kısıtlı geçiriyoruz. Bu durum bayramı da kapsayacağından, fertler arasındaki dostluk-birliktelik duygularını canlı tutmak ve bayram hissinin evlerde yaşanması adına çalışmalarımıza başladık.

 Bu kapsamda Karaman merkezin yanı sıra; Ayrancı, Ermenek ve Sarıveliler ilçelerimizde belirlenen hemşerilerimize hediye bayramlıklarını ulaştırdık. Derneğimiz, hemşerilerimizin yüzünde tebessüm görmek ve bayrama mutlu ulaşmalarını sağlamak adına dağıtımlarına Ramazan boyunca devam etti. Kıyafet, gıda ve bayramlık konularında bu mübarek ay için hedeflediğimiz rakamlara ulaştık. Dağıtımlarımızın büyük bir kısmı biterken, kalan kısmının da bayrama kadar tamamlanacağını öngörüyoruz.

Bu vesileyle çalışmalarımıza destek veren âlicenap Karamanlılara teşekkürlerimi sunuyor, tüm hemşerilerime hayırlı bayramlar diliyorum’’ sözlerine yer verdi.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com