M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

KOP BAŞKANI ŞAHİN; “TÜRK DİLİ, YÜZYILLAR BOYUNCA MAZLUMUN GÜR SESİ OLDU”

 


Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Mahmut Sami Şahin, insanlık tarihi kadar geçmişe sahip, keder ve sevinçlerimizin aynası, duygularımızın sözcüklerle vücut bulduğu Türkçenin, Karamanoğlu Mehmet Bey’in 13 Mayıs 1277’deki; “Şimdengeru, divanda, dergâhta, bargâhta, mecliste ve meydanda Türkçeden gayri dil kullanılmaya’’ fermanı ile birlikte yeniden devlet dili olmasını sağlayarak, 744 yıldır olduğu gibi nice yüzyıllar boyunca mazlumun gür sesi olmaya devam edeceğini söyledi.

 

Türkçenin resmi dil ilan edişinin 744. Yılında bir tebrik mesajı yayınlayan KOP Başkanı Şahin; “Kelimelerinde adalet, tınısında asalet, hecelerinde büyük mana taşıyan Türk Dili’nin milli ve manevi bağlarımızın harcı, aile yapımızın anahtarı sosyal ve kültürel değerlerimizin ifadesi olduğunu unutmadan ve bozulmasına izin vermeden gelecek nesillere aktarılmasında her birimiz tek tek vazifeliyiz. Türk dilinin korunması ve gelişmesi için emek verenlere şükranlarımı sunar, 13 Mayıs Türk Dil Bayramını en kalbi duygularımla kutluyorum” diye konuştu.


YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com