M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

REKTÖR NAMIK AK, KARAMAN ŞEHİTLİĞİNİ ZİYARET ETTİ

 

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Namık Ak, Ramazan Bayramı arefesinde il protokolü ile birlikte Şehitlik ziyaretine katıldı.

Şehitlik ziyaretindeki programda Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık, Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, Rektör Namık Ak, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Evren Çakır, İl Emniyet Müdürü Ayhan Taş, İl Jandarma Komutanı Albay İsmail Şahin, il müdürleri ve şehit aileleri yer aldı.

Karaman Şehir Mezarlığı içerisinde yer alan Garnizon Şehitliğinde Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program şehit kabirleri başında dua edilerek kabirlere çiçek bırakılmasının ardından Polis Şehitliğinin ziyaret edilmesiyle devam etti. Polis şehitliğinde de kabirler başında dua ederek kabirlere çiçek bırakan il protokolü buradaki ziyaretin ardından Şehitlikten ayrıldı.

Rektör Namık Ak, Ramazan Bayramı arefesinde gerçekleştirilen ziyaretle ilgili “Dini bir gelenek olarak bayram arefelerinde kabir ziyaretlerini sürdürmeye önem veriyoruz. Özellikle de ülkemiz sınırları içinde ve dışında vatan savunması ve milli güvenliğimiz için mücadele ederken şehit düşen askerlerimiz ve polislerimizi unutmamalıyız. Kabirlerini ziyaret ederek onlara saygımızı sunmak ve onları en güzel şekilde anmak için buradayız. Bu vesileyle vatan uğruna gözünü kırpmadan canını ortaya koyan tüm kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor; şehitlerimizi minnet ve şükranla anıyorum. Ruhları şad olsun.” dedi.YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com