M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

REKTÖR NAMIK AK, TÜRK DİL BAYRAMI RESMİ TÖRENİNE KATILDI

 

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Namık Ak, 13 Mayıs Türk Dil Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen törene katıldı.

Tören, Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık, AK Parti Karaman Milletvekili Av. Selman Oğuzhan Eser, Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, KMÜ Rektörü Prof. Dr. Namık Ak, İl Emniyet Müdürü Ayhan Taş, İl Jandarma Komutanı Albay İsmail Şahin, il müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Karaman için ayrı bir öneme sahip olan ve her yıl coşkuyla kutlanan Türk Dil Bayramı etkinlikleri iki yıldır koronavirüs salgını nedeniyle buruk bir şekilde kutlanıyor. Bu yıl da il protokolü düzeyinde katılım sağlanan ve sosyal mesafeye dikkat edilen tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık, Milletvekili Av. Selman Oğuzhan Eser, Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, KMÜ Rektörü Prof. Dr. Namık Ak’ın Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasıyla tören sona erdi.

Törenin ardından Ramazan Bayramı’nın da ilk günü olması vesilesiyle il protokolü bayramlaşarak bir süre sohbet etti.

Rektör Namık Ak, törenin ardından değerlendirmelerde bulunarak şunları söyledi: “Bugün gerek Türk Dil Bayramı gerekse Ramazan Bayramı olması vesilesiyle çifte bayramı yaşıyoruz. Her ne kadar buruk bir ortamda bu bayramları geçiriyor olsak da bayram coşkusunu kaybetmemeye, bu güzel ve anlamlı günün kıymetini bilmeye gayret göstermeliyiz. Türkçe'mizin resmi dil olarak kabulünün 744’üncü yıl dönümünde başta dil fermanıyla dilimize ayrı bir değer katan Karamanoğlu Mehmet Bey ile Karamanlı büyük mutasavvıf ve şair Yunus Emre olmak üzere Türkçe'mizin gelişimi ve korunması için canla başla çalışan Türkçe sevdalılarını rahmet, minnet, hürmet ve şükranla yâd ediyor; tüm vatandaşlarımızın Dil Bayramını ve Ramazan Bayramını kutluyorum.”
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com