M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

REKTÖR NAMIK AK’TAN ANNELER GÜNÜ MESAJI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Namık Ak, Anneler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Rektör Namık Ak, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Hayattaki en büyük değerimiz annelerimiz, haklarını hiçbir zaman ödeyemeyeceğimiz eşsiz varlıklardır. Onlar dünyada ilk tanıdığımız, ilk gördüğümüz ve ilk sevdiğimiz kişilerdir. Bedenimizi ve benliğimizi emanet ettiğimiz; bizi doyuran, bize bakan, büyüten, eğiten, bizi gözü gibi koruyan, en çok güvendiğimiz, en büyük dayanağımızdır.

Bir çocuk hayatı önce annesiyle tanır. Tüm savunmasızlığında ve çaresizliğinde onun elinden ilk annesi tutar. Her ağladığında ona ilk annesi koşar. Çünkü anne, çocuğun derdinin dermanıdır; ihtiyacı olan her şey annesinde bulunmaktadır.     

Anne, yalnızca doğum yapmış kadın demek değildir. Anne, ilahi şefkatin yeryüzündeki tezahürüdür; yavrunun emanet edildiği en korunaklı ve en sağlam kucaktır. Sağlıklı nesillerin inşası mutlu annelerle ve huzurlu yuvalarla mümkündür. Annenin ihtiyacı ne kadar karşılanırsa çocuğun ihtiyaçları da o nispette karşılanır. O nedenle anneler hayatın her safhasında önceliğimiz olmalıdır. Çünkü anne demek yeryüzüne yeni gelmiş bir canlıya verilen karşılıksız emek demektir; beklentisiz yapılan iyilik ve sınırsız sevgi demektir. Hayatta anne’den mahrum olmak şefkatten, kolaylık ve anlayıştan da mahrum olmak demektir; düz yolda bile tökezlemektir. Cennetin ayakları altına serildiği anne’ye sahip çıkmak, onun gönlünü ve duasını almak ise her türlü zorlukta bile kanatlanıp uçmakla birdir.

Anneler Günü vesilesiyle, en kıymetli varlıklarımız annelerimizin hayatlarının her döneminde layık oldukları hürmet ve ilgiyi, hiçbir zorlama ve yüksünme olmaksızın görmelerini temenni ediyor ve tüm annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyorum.”

YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com