M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

SBİDE ANTİK KENTİ KAZI HABERİNE İTİRAZ

Karaman ili, Ermenek ilçesi, Yukarı Çağlar Köyü sınırları içinde bulunan Sbide Antik Kentinde yapılan kazı çalışmalarındaki gelişmeler AA muhabirlerince haber yapılmış olup, 12.05.2021 günü TRT Haber bülteninde sunulan haber metni içinde geçen "Karaman'ın Ermenek ilçesine bağlı Güneyyurt beldesinde bulunan Sbide Antik Kenti'nde kazı çalışması yürütülüyor." şeklindeki ifadenin yanlış olduğu, bu ifadenin ileride değişik sorunlara yol açacağı endişesi ile "Karaman'ın Ermenek ilçesine bağlı Yukarı Çağlar Köyünde bulunan Sbide Antik Kenti'nde kazı çalışması yürütülüyor."  şeklinde AA nın haber metnini yenileyip, yeniden servis etmesi gerektiğine dair köy halkından yorumlar  ortaya çıkarmaya başlamıştır.

Yukarı Çağlar Köy Muhtarlığının bayram sonrası Ermenek Kaymakamlığına itiraz etmesi bekleniyor.


YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

2 yorum:

  1. Yerel adıyla "Sultan Tahtı" olan Sbide Antik kenti Yukarıçağlar Köyü sınırları içindedir. Köyün bitişiğindedir. Konunun Güneyyurt ile ilişkilendirilmesi iyi niyetle düşünüldüğünde bilgisizliktir.Bunu böyle söylemek Kışlacık , Yukarıçağlar'ın mahallesi demek gibi saçma birşey. Böyle değilse işin içinde cinlik ve art niyet vardır. Bu yanlış bilgi köy halkını rencide etmiştir. Derhal düzeltilmelidir.

    YanıtlaSil
  2. Selahattin Toslak13 Mayıs 2021 02:34

    Sultan tahti (Sbide antik kenti) olarak bilinen muhit Yukari Çağlar Köyü sinirlari içerisinde olduğu bilindiği halde TRT yayininda Guneyyurt mahallesin sinirlari sinirlari icinde gibi yayin yapilmasi , iyi niyetli eksik bilgiden olduğunu temenni ediyorum. Bu yanlis bilgilendirmenin en kisa zamanda duzeltilmesi gerekir. Guneyyurt ile sbide antik kentin (sultan tahti) nin hic bir yakinligi bile yoktur. İlgili yetkililer bilgilendirilerek yanlış düzeltilmelidir.

    YanıtlaSil

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com