M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

TDK BAŞKANI GÜLSEVİN KMÜ’DE TÜRKÇE KONFERANSI VERECEK

 

Türk Dil Kurumu (TDK) Başkanı Prof. Dr. Gürer Gülsevin, KMÜ'nün 14’üncü kuruluş yıl dönümü kutlamalarının konuğu olacak.

2021 Yunus Emre ve Türkçe Yılı ve 13 Mayıs Türk Dil Bayramı kapsamında Karaman’a gelecek olan TDK Başkanı Prof. Dr. Gülsevin, 15 Temmuz Konferans Salonunda Türkçenin gücüne vurgu yapacak.

‘Dünya Dili Türkçe’ konulu konferans ile Türkçenin başkenti Karaman’da davetlilere seslenecek olan Prof. Dr. Gülsevin konferansın ardından Karaman’dan ayrılacak.

KMÜ’de pazartesi günü coşkuyla başlayan 14. kuruluş yıl dönümü kutlamaları 25 Mayıs Salı günü saat 10.30'da çevrim içi Bir Türkü Bir Hikaye programının ardından saat 13.00'te Yunus Emre Şiirleri Sergisi, saat 13.30'da Türk Dünyası Halk Ezgileri Konseri ile devam edecek. Aynı gün saat 14.30'da ise Türk Dil Kurumu Başkanı Prof. Dr. Gürer Gülsevin, KMÜ 15 Temmuz Konferans Salonunda ‘Dünya Dili Türkçe’ konulu bir konferans verecek. Günün son etkinliği ise ‘Yunus Emre ve Vatikan Nüshası' adlı çevrim içi konferans olacak.

Yunus Emre ve Türkçe vurgusunun ön planda olduğu kutlamalar hafta boyu çeşitli etkinliklerle devam edecek.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com