M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

CUMA MÜBAREKESİ-5


Necati ALODALI

Ey bizleri yoktan var eden, varlığından haberdar eden, bizlere her türlü nimetini karşılıksız veren Allah’ım!
Bizleri yeni bir Cuma’ya eriştirdiğin, biz mücrim kullarına tövbeler için, ubudiyet için yeni mühletler verdiğin için sonsuz hamd-ü senalar olsun.
Rabbim!
“Bir günah etse kişi, bin bir kez ah etse gerek, bin günahım var ilahi, bir gün ahım yok benim!” Rabbim bizleri günahlarına can-u gönülden ah çeken ve tövbe eden kullarından eyle.
Allah’ım!
Bizlere Cuma bayramımızı hayırlı eyle. Bizleri bugünün kadrini bilenlerden eyle. Bizi hayırlı işlerde muvaffak eyle. Vücudumuzun sağlığına dikkat ettiğimiz kadar, iman sağlığına da dikkat edenlerden eyle.
Rabbim!
İmanımızı sahih, ikrarımızı daim, niyetlerimizi halis eyle. Bizleri gafletten uyandır.
Basiret gözümüzü aç. Hak ile batılı ayırma feraseti lütfet. Bizleri imanını, muhafaza edenlerden eyle. Bizi, günah ve kusurlardan muhafaza eyle.
Allah’ım!
Bizleri adalet üzere iş tutanlardan eyle. Merhamet üzere yaşamayı nasip eyle. Ey merhametlilerin en merhametlisi! Bize, merhamet et. Bizi, Senin merhametini celbedenlerden ve merhametine sığınanlardan eyle. Merhametinle sabahı eden, merhametinle akşama erişip geceleyerek sabahlayanlardan eyle.
Rabbim!
Bizi, kendi nefsine merhametsizce davrananlardan eyleme, nefsine zulmedenlerden eyleme. İslâm’dan ve ihsandan uzak kalarak, kendine merhametsizlik edenlerden eyleme. Bizleri haddini aşanlardan ve hududunu bilmeyenlerden eyleme.
Allah’ım!
Bizi namazı, duası, ibadeti, hayatı ve ölümü senin için olanlardan eyle. Gönüllerimize serinlik, ruhlarımıza derinlik, lisanımıza güzellikler ver. Bizlere, Kur’an şuuru ile yaşamayı nasip eyle. Kur’an’ın manasını anlamaya çalışan ve kalbine dokuyanlardan eyle.
Rabbim!
Bizleri takdirine rıza gösterenlerden ve Nefsin yoluna iltifat etmeyenlerden eyle İmanla, ihsanla ömrümüzü bereketlendir. Elimizle, dilimizle, gözümüz ve kulağımızla, kalbimiz ve gönlümüzle ve bütün azalarımızla sana ibadet etmeyi bizlere nasip eyle.
Allah’ım!
Ümmeti Muhammedi af ve mağfiret eyle! Bizlere rızık kapılarını aç, verdiğin rızıkları bereketli eyle! Bizleri nimetlerine şükredenlerden şakirin kullarından eyle. Bizi yalan konuşmaktan, dedikodu yapmaktan, küfre, şirke, fısk-u fücura meyletmekten, haram yemekten ve günah işlemekten muhafaza eyle.
Rabbim!
Sana karşı olan mahcubiyetimiz bize yeter! Bizleri başkasının önünde mahcup etme! Bizleri belâ ve musibetlere sabredenlerden ve korktuklarımızdan emin, umduklarımıza nail olan kullarından eyle.
Allah’ım!
Yolumuzu yolsuza çattırma! İşimizi gücümüzü rast getir! Sevdiklerimizle, evladımızla kardeşimizle, ana-babamızla bizleri imtihan etme! Bizleri ve sevdiklerimizi sağlık ve afiyette daim eyle. Hastalarımıza şifalar ver, borçlularımıza edalar nasip eyle. Ölmüşlerimize rahmet eyle, umduklarına nail eyle, mekânlarını cennet eyle.
Rabbim!
Bizi razı olduğun yollarda, razı olduğun kullarla yürüt. Yolumuzu ve yükümüzü hafif eyle. Zorluklarımızı kolay, uzaklarımızı yakın, huzurumuzu ve daim, imtihanlarımızı kolay eyle. Kalplerimizden yorgunluğu, ruhlarımızdan kırgınlığı kaldır. Kalplerimize Allah ve Resulünü sevdir ve onların sevgisiyle yaşamamızı nasip eyle!
Allah’ım!
Evimizden bereketi, dilimizden duayı, kalbimizden senin ve Resulünün sevgisini eksik etme. Dualarımızı kabul, ömrümüzü nurlu ve bereketli kıl. Cümlemizi iki cihanda aziz eyle.
Her iki dünyamızı mamur eyle, Ahir ve akıbetimizi hayreyle
Rabbim!
Yurdumuzda, İslam beldelerinde ve bütün dünyada selamı, huzuru ve güveni hâkim eyle. Sevdiğin amelleri bizlere de sevdir. İlmimizi arttır, bizleri hasetten ve fesattan uzak eyle, cümlemizi şeytanın ve şeytanlaşmış insanların şerrinden muhafaza eyle.
Âmin!
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

sanalbasin.com üyesidir
Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com