M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

CUMA MÜBAREKESİ-6

Necati ALODALI

Hamd âlemlerin Rabbi olan Allah’a mahsustur. Bizleri bir İslam beldesinde Müslüman bir ana-babadan dünyaya getiren Rabbimize sonsuz şükürler olsun.
Allah’ım!
Bu mübarek günümüzü ve haftamızı hayırlı, bereketli ve feyizli eyle. Bizi, şerden kaçanlardan, hayır ve iyiliklerle iç içe olanlardan eyle. Bizi, çokça tövbe edenlerden ve kusurlarından dönüş yapanlardan eyle.
Rabbim!
Bizi haddi aşanlardan ve gerçeği örtenlerden eyleme. Bizi nankörlükten ve nankörlerden uzak tut, bizleri zalimin zulmüne rıza göstermeyenlerden eyle. İlk kıblemiz Mescid-i Aksa’yı koruyamayan bu ümmete ve yüreklerimize şecaat ver, gerçek cihat şuuru ver, bizlere yaşadığımız bu zilletten kurtulmayı nasip eyle. Bizleri, Hak yolunda, zalimin zulmünü sona erdirecek kıyam ehlinden eyle.
Allah’ım!
Sen bizim Rabbimizsin, Senden başka hiçbir ilah yoktur. Bizi yaratan Sen’sin, biz senin kulunuz, gücümüz yettiğince verdiğimiz söz ve ahdimize bağlı kalacağız. İşlediğimiz günahların şerrinden sana sığınıyoruz. Bizleri Kur’an ve Rasulullah sevgisiyle gönlü bereketlenenlerden, hayatı nurlananlardan, gönül kandili yananlardan eyle. Resulünün ahlakıyla ahlaklananlardan, O’nun edebini takınanlardan eyle.
Rabbim!
Bizler aciz, asi, mücrim kullarız, bilerek veya bilmeyerek haddi aşan günahkâr kullarız. Bizi bağışla, kendi kusurunu görebilenlerden eyle. Bizi, Sana yol bulanlardan, Cehennemden azad olanlardan eyle.
Allah’ım!
Bizi ve cümle mümin kullarını dağıtacağın her hayırdan, indireceğin her hidayet nurundan, yazacağın her rahmetten, vereceğin her rızıktan, def edeceğin her zarardan, kaldıracağın her beladan ve önleyeceğin her fitneden çokça nasiplenen kullarından eyle!
Rabbim!
Bizi, Kuran’ın anlattığı peygamberleri anlayanlardan, Üsve-i Hasene olan Peygamberimizin yaşantısını yaşantı haline getirenlerden; ahlâkını, ahlâk olarak kuşananlardan eyle.
Allah’ım!
Bizleri, Yusuf A.S gibi “Müslüman olarak canımızı al ve bizi Salihlerden eyle” duası yapmayı nasip eyle. Müslüman gibi düşünmeyi, Müslüman olarak yaşayıp, Müslüman olarak can emanetini teslim edenlerden eyle. Bütün geçmişlerimize rahmet eyle.
Rabbim!
Bir gün bizim de Süphanekemizde "vecelle senaük" okunacak! Allah'ım bizi de tatlı canı teninden kolay ve imanla çıkanlardan eyle. Bizleri, ölümün akılları baştan çıkaran korkularından muhafaza eyle. Son nefesimizde şeytanın hilesinden, kandırmasından kurtar.
Allah’ım!
Resulün buyuruyor: "Kime dua kapısı açılmış ise ona rahmet kapıları açılmış demektir. Allah'tan talep edilen (dünyevî şeylerden) Allah'ın en çok sevdiği afiyettir. Dua, inen ve henüz inmeyen her çeşit (musibet) için faydalıdır. Kazayı sadece dua geri çevirir. Öyle ise sizlere dua etmek gerekir."
“Bir dua yeter bin derdi göndermeye… Bir tövbe yeter bin günahı temizlemeye” buyuruyorsun, dualarımızı sevgili Habib’inin duasına dâhil eyle. Bütün dertlerimizi, sıkıntılarımızı, müşkülatlarımızı hal-ü asan eyle. Rızkımızı geniş, ahlâkımızı güzel, kazancımızı helal kıl.
Allah'ım!
Sen “ol” deyince her şey oluverir. Dert de Sen'den derman da; hastalık da Sen'den şifa da; varlık da Sen'den yokluk da, sıkıntılar da Sen'den sabır da; dertlilere deva, hastalara Şafi isminle şifa, darda olanlara bolluk, sıkıntıda olanlara ferahlıklar ver. Güzel ve hayırlı olan ne varsa üzerimizden, gönlümüzden ve ömrümüzden eksik eyleme.
İlahi ya Rabbi!
Akif merhumun dediği gibi: “Bu uğursuz gecelerin yok mu sabahı, mahşerde mi biçarelerin, yoksa felahı”? İçimizdeki uğursuzların yol açtığı felaketlerde çaresiz kalanlara İmdad eyle Allah'ım! Biçarelerin çaresi Sen’sin. Kalpleri çeviren Sen’sin. Kalbimizi dinin üzere sabit kıl!
-Elif aşkına Ya Rab!
Bizleri ededi fecre kavuştur. Kaldır üzerimizde ki karanlıkları, küfrün zulmetine bırakma bizi!
- İhlâs, Felâk, Nas (muavvizeteyn) aşkına Ya Rab!
Kaldır üzerimizdeki bütün şerleri, musibetleri, hasetlikleri, fesatlıkları. Bizleri ahmakların şerrinden, gönlümüze vesvese veren insan ve cinlerin şerrinden koru Allah’ım!
-Yasin, Fatiha aşkına Ya Rab!
Şifa ver tüm maddi ve manevi hastalıklarımıza, Rahman ve Rahim olan âlemlerin Rabbi Sen’sin, bizleri doğru yollarına ulaştır!
-Fetih, Vakıa aşkına Ya Rab!
Bu necip milleti, bu necip ümmeti darda ve zorda bırakma, bizlere hayırlı kapılar aç, helal ve bereketli rızıklar, ferahlıklar nasip eyle.
-Ayetel Kürsi, Bakara aşkına Ya Rab!
Göklerdeki ve yerdeki her şey Sen’indir. Sen’i ne gaflet basar, ne de uyku. Tüm şer ve belalardan muhafaza eyle, korumana al bizi.
-İnşirah, Amenerrasulü aşkına Ya Rab!
Genişlik bahşet yüreğimize, sağlık, huzur, mutluluk ver yarınlarımıza. Milletimizi her türlü semavi ve arızi afetlerden koru Allah’ım.
-Habib-i edibin Muhammed Mustafa s.a.v aşkına Ya Rab!
Fert ve millet olarak içinde bulunduğumuz dert, keder ve sıkıntılarımızdan selamete çıkar bizi.
-İsmi azamın hürmetine Ya Rab!
Dualarımızı kabul eyle. Encamımızı, ahir ve akıbetimizi hayreyle!
CUMANIZ MÜBAREK OLSUN
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

sanalbasin.com üyesidir
Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com