M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

BANKA ATM’leri DÖKÜLÜYOR!Bu bayramda da banka ATM’leri müşterilerinin taleplerini yeterli ölçüde karşılamakta uzakta kaldı. Şöyle ki;

Kurban Bayramı arifesinde özellikle yazlık kentlerdeki ATM’lerde vatandaşlar para bulamaz hâle geldiler, o ATM, bu ATM, şu ATM dolaşıp durdular. Ya para yok, ya da yetersiz, onluk, yirmilik cüzi miktarda para verişleri var. Bu ödemeler de ancak çocukların bayram harçlığını karşılar durumda.

Pandemi Döneminde, hizmette verdikleri aksaklıklar ve kusurlar anlayışla karşılansa da, Kurban Bayramı arifesinde ve sonrasında 9-11 günlük tatil esnasında ATM’lerin para ile günlük takviye edilip düzenli servis sağlanmamış olması ya bir iş bilmezlik ya da vatandaşı önemsememedir. Her ikisi de bankaların vatandaşa verdiği hizmet anlayışı bakımından büyük bir kusurdur.

Bayram tatilleri dışında da zaman zaman bankalara ait ATM’ler tatil yörelerinde yeterli hizmet verdiği söylenemz. ATM’lerin çoğu eski ve hantal, günün durumuna göre ekran güneşle kaplı, korunaksız, müşteri memnuniyeti açısından yenilenmesi gerekir.

Ortak ATM’lerde özellikle devlete ait bankalarda (Ziraat, Halk ve Vakıf) bir ATM’de para yoksa diğerlerinden çekilebiliyor olması da yeterli gelmiyor hepsi bu bayram tatilinde yetersiz kaldı, özel bankaların da işlerlik bakımından bunlardan fazla bir farkı yok. En yakın şube ya da en yakın ATM de fazla bir işe yaramıyor.

Ayrıca hizmet alamayan vatandaşın tekrar tekrar ATM’lere para gelmiştir ümidiyle ile gidip sıra olması ve eli boş dönmesi de kayda değer.

Geçen yüz yılın son çeyreği hariç, öncesinde bankalar bir güven, bir sağlamlık imajı verse de artık günümüzde, hizmet anlayışı ve güven açısından vatandaş nazarında bir irtifa kaybettiği gözlenmektedir.

Bu yazının yazılmasındaki temel amaç, ilgili bankaların tatil günleri öncesi ve uzun tatillerde ATM’leri para ile eksiksiz takviye edilmesi zaruretini hatırlatmaktır.

Pandemi başlangıcından bu yana bankalarımızın müşteri ilişkiler yönünden sınıfta kalmasalar da ikmale kaldıkları gerçeğini yöneticilerinin görüp aksaklıkları düzeltmesi temennimizdir. Bu vesile ile tüm okuyucularımın Kurban Bayramını içtenlikle kutlarım. 

19.07.2021

Hasan ŞİMŞEK

YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

sanalbasin.com üyesidir
Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com