M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

CUMA MÜBAREKESİ-7


Necati ALODALI

Allah’ım!

Kavuştuğumuz bu mübarek Cuma günümüzü ve yeni haftamızı bizlere, milletimize ve âlem-i İslam’a hayırlı ve mübarek eyle.
Rabbim!
Bu günümüzü hayırlara, nurlara, bereketlere vesile kıl, lütfünle maddi ve manevi şifalar ihsan eyle, maddi manevi rızıklar gönder, hayra giden yolları kolaylaştır. Bizleri, ailemizi ve bütün müminleri rızana mazhar eyle, zalimleri zelil, münafıkları sefil, Müslümanları muzaffer eyle
Allah’ım! Nimetlerinin yok olmasından, bizlere verdiğin afiyetin bozulmasından, ansızın cezalandırmandan ve gazabına sebep olan her şeyden sana sığınırız.
Rabbim!
"Bunca yıldır bir hiçliğe
Gittim, sana geliyorum.
Yeter artık! Döne döne
Bittim… Sana geliyorum”
.....
Rasulullah (S.A.V) bir cemaatle oturduğu zaman, ashabı için şu duayı okumadan nadiren kalkardı:
“Allah’ım! Bize korkundan öyle bir pay ayır ki; bu, sana karşı işlenecek günahlarla bizim aramızda bir engel olsun, itaatinden öyle bir nasip ver ki; o bizi cennetine ulaştırsın. Yakininden öyle bir hisse lütfet ki dünyevi musibetlere tahammülümüz kolaylaşsın!”
“Rabbim senden özge gayem olmadı,
Kulluğundan üstün payem olmadı,
Vasıfsız, nişansız rütbesiz geldim,
Dünyada maddi bir sayem olmadı”
........
Allah’ım!
Sağ olduğumuz müddetçe ellerimizden, dillerimizden, gözlerimizden, kulaklarımızdan, vücut kuvvetimizden istifade etmemizi nasip et. Aynı şeyi bizden sonra gelecek olan neslimize de nasip et. Merhametli olmayanı bizlere musallat etme.
Allah’ım!
Senden dinde sebat etmemizi istiyoruz. Senden doğrulukta kararlı olmayı istiyoruz. Senden nimetlerine şükretmek ve ibadetleri en güzel biçimde yapmayı istiyoruz.
Rabbim!
Bizleri, Hz. Yusuf A.S gibi dünyada da ahrette de "dostum ve yardımcım Sen'sin" diyenlerden eyle. Sen'den başkasından, medet umanlardan eyleme.
Allah’ım!
Günümüzü aydınlattığın gibi, kalbimizi ve kabrimizi de aydınlat. Bizi, Kur’an güneşinin aydınlığına girenlerden, canını, ateş azabından kurtaranlardan, Peygamber Efendimizin örnekliğinde yol yürüyenlerden eyle.
"Allah'ım! Bizi senin için, sende ve seninle eyle. Bizi sana hizmetle bahtiyar eyle. Almamız da vermemiz de yalnız senin için olsun. İçimizi senden başkasının sevgisine mekân olmaktan temizle".
Allah’ım!
Huzurunla müşerref olacağımız haşir gününde bizleri rüsva etme. Dostlarının önünde ayıp ve kusurlarımızı setret. "Allah'ım! Çaresiz müminleri kurtar."
Rabbim!
Hikmetini görenlerden ve görüp şükredenlerden; verdiğin nimetleri, tefekkür edebilenlerden eyle. Bizleri zikirden, fikirden ve şükürden uzak eyleme.
Allah'ım!
Kuran-ı Kerim'i, bizim için hem dünyada hem ahrette dost, kabirde arkadaş, kıyamette şefaatçi, sıratta nur, cehenneme karşı perde, cennette arkadaş ve bizi hayırlara sevk eden önder kıl. Bunu fazlın, cömertliğin, keremin ve rahmetinle yapıver Rabbim!
Dostlarımızı ve Seni dost bilenleri dünyada da ahrette de yardımsız bırakma.
Rabbim!
Bizlere, babamıza, anamıza, mümin olarak evimize girene ve bütün mümin erkek ve mümin kadınlara mağfiret eyle. Zalimlerin ve hainlerin de sadece helakini artır.
Allah’ım!
Senden istenen şeylerin hayırlısını, duanın hayırlısını, kurtuluşun hayırlısını, işlerin hayırlısını, sevabın hayırlısını, hayatın hayırlısını, ölümün hayırlısını istiyoruz. Bizi dinimizde sabit kıl, mizanda sevaplarımızın ağır gelmesini nasip eyle, imanımızı gerçek eyle, derecelerimizi yükselt, namazımızı kabul eyle, günahlarımızı bağışla!
Allah’ım!
Peygamberin Efendimizin Senden istediği hayırlı şeyleri biz de Senden istiyoruz. Peygamberin O’nun sana sığındığı kötü şeylerden biz de sana sığınıyoruz. Yardım sendendir ve varış sanadır. Güç ve kuvvet sadece senin yardımınladır.
Allah’ım!
İbadetlerimizi, makbul eyle. Niyetlerimizi, halis eyle. Bizlere ve geçmişlerimize rahmet, hastalarımıza acil şifalar ihsan eyle.
Allah’ım!
Bizleri Senin adın anıldığında, kalpleri ürperen gerçek inanmışlardan eyle. Ayetlerini okudukça, imanı ziyadeleşenlerden eyle. Bizleri, sadece Sana tevekkül edenlerden, Sana sığınanlardan, Sana dayananlardan ve Sana güvenenlerden eyle.
Allah’ım!
Bizleri, zamana yenilenlerden eyleme. İnandığını söylediği halde, gaflete düşüp bu zamanda bunlara uyulmaz diye düşünenlerden uzak eyle.
Allah’ım!
Varlık zamanında şükredip infak edenlerden, darlık zamanında sabır ve tevekkül ehlinden eyle. Bizi, yaptığı iyiliği, hayır ve hasenatını çoğaltanlarla birlik eyle.
Rabbim!
Bizi, seni tevhit edenlerden, birleyenlerden eyle! Senin yolunda gitmemize engel olanlardan bizi kurtar. Bizi, Sana yol bulanlardan eyle.
Allah’ım!
Biz aciz, asi ve mücrim kullarız. Bilerek veya bilmeyerek haddi aşan kullarız. Bizi, bağışla, bize anlama genişliği ver, idrak derinliği ver. Kendi kusurunu, görebilenlerden, kusurunda ısrar etmeyenlerden eyle.
Rabbim!
Bizi, göz açıp kapayıncaya kadar bile olsa nefsimize bırakma. Bizleri, kıymet bilmeyen bi-vefa insanlardan uzak eyle.
Allah’ım!
Ömrümüzü bereketli kıl, anımızı bereketli kıl, sözümüzü bereketli kıl, özümü bereketli kıl, dostlarımızı bereketli kıl. Maddi rızkımızı ve manevi rızkımızı bereketli kıl. Darlıklarımızı ferahlığa tebdil eyle. Fenalıklarımızı iyiliklere tebdil eyle. Bizlere uyanıklık ver, dirilik ver.
Rabbim!
İşine gelene inanıp, işine gelmeyene mazeretler bulup inanmayanlardan eyleme. Rabbim! Cümlemizi sırat-ı müstakiminde sabitkadem eyle. Bizleri kendi nefislerimize tâbi olmaktan muhafaza eyle.
Allah’ım!
Senin ve dostlarının dostluğunu, senin velayetini ve yardımını üzerimizden eksik etme; senin düşmanlarına düşmanlık göstermemizi nasip eyle ve bu suretle bizi her türlü afetten muhafaza eyle.
Rabbim!
Şüphesiz biz fakirlikten, zatından başka birine zelil olmaktan, senden başkasından korkmaktan, yalan söylemekten, bütün günah çeşitlerini işlemekten ve senin affına aldanıp gururlanarak günaha dalmaktan, dermansız dertlerden, ümidin boşa gitmesinden, nimeti kaybetmekten, belânın ansızın gelmesinden hep sana sığınırız.
Allah’ım!
Şüphesiz bizler senin bildiğin hayırlardan ister, senin bildiğin şerlerden yine sana sığınırız. Senin bildiğin günahlarımızdan bağışlanmamızı talep ediyoruz, bizleri affeyle!
Rabbim!
Yaşadığımız bu zamanda fitnelere düşmekten, cüret ehl-i kimselerin bizlere sataşmasından ve zaafa düşürmelerinden bizleri koru, bizlere merhamet et.
Allah'ım! Ümmet'i Muhammed'i ıslah eyle!
Allah'ım! Ümmet'i Muhammed'e rahmet eyle!
Allah'ım! Ümmet'i Muhammed'i mağfiret eyle!
Allah'ım! Ümmet'i Muhammed'i muhafaza eyle!
Allah'ım! Ümmet'i Muhammed'i gafletten uyandır!
Allah'ım! Ümmet'i Muhammed'in sıkıntılarını gider!
Allah'ım! Ümmet'i Muhammed'e yardım eyle, zafer nasip eyle!
Allah'ım! Ümmet'i Muhammed'i bir araya getir ve yekvücut eyle!
....
Rabbim!
“Durdum ve düşündüm demin;
Baktım, bu yol daha emin
Ayrılmamaya bin yemin
Ettim sana geliyorum”
CUMANIZ MÜBAREK OLSUN
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

sanalbasin.com üyesidir
Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com