M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

CUMA MÜBAREKESİ-8Necati ALODALI

                 Allah’ım!

İdrak edeceğimiz bu mübarek Cuma günümüzü ve yeni haftamızı bizlere, milletimize ve âlem-i İslam’a hayırlı ve mübarek eyle.
Ya Erhamürrahimin! Göğsümüze genişlik ver, işimizi kolaylaştır, dilimizden düğümü çözüver de sözümüzü iyi anlasınlar. Allah'ım! Yapmayı düşündüğümüz iş, ezelî ilminde; dinimiz, hayatımız ve bu işimizin sonucu için iyi ve hayırlı ise onu bize kolay kıl.
Rabbim!
Kalplerimizi kendine bağla; bizi, her işinde sana dayanıp güvenen ve tevekkül edenlerden eyle. Bizleri doğruya erenlerden, doğruyu gösterenlerden eyle. Bizleri doğru yoldan sapan ve saptıranlardan eyleme.
Allah'ım!
Sevgili Peygamberimiz (SAV) dua ederken senden hayır ve güzellik olarak, dünya ve ahiret için ne istediyse bizlere de rahmetinle lütfeyle!
Şer ve kötülük olarak sana nelerden sığınmış ise dünyalık ve ahretlik olarak bizler de sana o şeylerden sığınırız "Hafız" ismi şerifin hürmetine cümlemizi muhafaza eyle!
Rabbim!
Bizlere senin razı olacağın güzel ve hayırlı ameller işlemeyi nasip eyle! Azabına ve gazabına vesile olacak amellerden muhafaza eyle!
Bizlere ölürken kâmil bir iman, yaşarken edepli bir hayat nasip eyle! Kabrin azap ve fitnesinden, cehennemin kükremesinden ve dehşetinden bizleri muhafaza buyur ve Peygamber efendimize komşu olan salih kullarından eyle!
Allah’ım!
Bizleri, şahsi yorumlarımızı ve zanlarımızı gözümüze perde yapıp onları hakikat olarak görme gafletine düşürme, gaflet uykusundan uzak eyle. Gerçeği eğip bükenlerden eyleme. Hakikate razı olan, emrine tartışmasız uyan kullarından eyle. Bizleri doğru yolun yanlış yolcusu eyleme.
Rabbim!
Bizleri kalbinde nifak hastalığı olanlardan eyleme. Böyle olanlardan bizleri uzak eyle. Bizlere, Kur’an’da söylediğin şirkten ve nifaktan uzak kalma gayreti ver, bizleri hakkıyla kul olma çabası gösterenlerden eyle.
Allah’ım!
Şu karanlık yolları bizi sana ulaştıran yollar eyle! Bizim ve bütün din kardeşlerimizin gönüllerini de izzet nurlarınla doldur, fani dünyanın bütün meseleleri gözümüzde küçülüversin, dünyevî süs ve ziynetlere kapılmaktan bizleri koru.
Rabbim!
Bizlere anlama genişliği, idrak derinliği ver. Bizleri kendi kusurunu görebilenlerden eyle. Bizleri mahcup olanlardan eyleme. Ömür sermayesini hakkıyla değerlendirenlerden eyle. Ömrümüzü tezyid ile ibadet bereketi nasip eyle. Hastalarımıza şifalar, dertlilerimize devalar, borçlularımıza edalar nasip eyle.
Allah’ım!
Hepimizi eziyet ve ızdırap veren şeylerden kurtar; işimizi, aşımızı, rızkımızı ve ömrümüzü ziyade eyle. Evimizi, obamızı, ocağımızı, yuvamızı, yurdumuzu, memleketimizi bereketinle, ihsanınla şenlendir.
Rabbim!
Bizlere senin razı olacağın güzel ve hayırlı ameller işlemeyi nasip eyle! Azap ve gazabına vesile olacak amellerden de muhafaza eyle!
Allah’ım!
Bizleri şer ve şerlilerden uzak eyle. İyi ve güzel işler yapmakta bize güç ve mecal ver.
İyi olmak ve iyi kalmak hususunda bizden yardımını esirgeme.
Rabbim!
Dertlerimizi, sıkıntılarımızı, üzüntülerimizi, kederlerimizi, her türlü müşkülatlarımızı feraha ve felaha kavuştur. Yolumuzu, kaderimizi, kederimizi, bahtımızı; bu günümüzü, yarınımızı ve geleceğimizi aydınlık eyle.
Allah’ım!
Bizleri ve neslimizi doğru yoldan şaşmaktan, gariplerin ve mazlumların ahını almaktan, nefsine esir olmaktan muhafaza eyle.
Rabbim!
Bizi nefsimize öyle hâkim kıl ki, gerek bizlere, gerek ana-babamıza ihsan ettiğin nimetlere şükredelim, Seni razı edecek güzel ve makbul işler yapabilelim.
Allah’ım!
Bizleri kitabın Kuranı Kerimde söylediklerine söylediğin gibi inanan, katışıksız iman sahiplerinden eyle. Kendi düşüncelerini, Hak kelamı sayanlardan bizleri uzat et, berî eyle.
Rabbim!
Her güneşin doğuşuyla birlikte günlerimizi hayırlara, nurlara, bereketlere vesile kıl. Lütfünle maddi manevi şifalar, müjdeler, rızıklar gönder. Hayra giden yolları kolaylaştır ve bizi doğruluk ve ihlâs üzere daim eyle. Bizi, ailemizi ve bütün müminleri rızana, muhabbet ve marifetine mazhar eyle.
Allah’ım!
Her günümüzü hayırlı, bereketli ve feyizli eyle. Bizleri hakikat ile ihya olanlardan eyle. Bizi, hayırlı işlerde muvaffak ve öncü eyle, sadece kendisini değil, başkalarını da düşünenlerden eyle.
Rabbim!
Senden başkasına muhtaç olmaktan, Senden başkasının huzurunda zillet yaşamaktan, Senden başkasından korkmaktan yine Sana sığınırız. Ümmeti Muhammed’i eziyet ve ızdırap veren kaza, bela ve afetlerden muhafaza eyle.
Allah'ım!
Bizleri sevdiğin kullar arasına kat, bizi çok sabreden, çok şükreden kullarından eyle. Bizlere verdiğin sıhhat ve afiyeti daim eyle. Sevdiklerimizi bize bağışla.
Rabbim!
Bizi, gönlümüzü kirletecek insanlardan uzak eyle. Bizlere samimi, vefalı, ahde vefa gösteren, birlik ve beraberlik içinde yaşayacağımız dostlar nasip eyle.
Allah’ım!
Nefsimize günahlardan sakınma duygusu ver, nefsimizi her türlü günahtan temizle, Sen temizleyenlerin en hayırlısısın. Bize sağlık ve afiyet ver. Ömrümüzü Sana kullukla tüketmeye muvaffak kıl. Vermiş olduğun can emanetini, en hayırlı amelimizi işlerken geri al ve böylece Cennet'ine girip Cemal'ini görmeyi nasip eyle.
Ya Erhamürrahimin! Bin yıldır senin yolunda, i’layı kelimetullah için cihat eden bu necip millete ve ümmeti Muhammed’e kem gözle bakanları, kalkan elleri, uzanan dilleri kahr-u perişan eyle. Doğu Türkistan’dan Filistin’e, Arakan’dan Somali’ye kadar sadece Müslüman olduklarından zulme maruz kalan kardeşlerimizi sen koru, zalimlerin ve gaddarların haklarından sen geliver Allah’ım!
Rabbim!
Bizleri Sen'in yolunda gayret edenlerden eyle. Kalplerimizde dünya sevgisine yer verme, vücudumuza haram ve şüpheli lokmayı düşürme, tenlerimizi de cehennem ateşinden muhafaza buyur.
Allah’ım!
“Bıraktım, öfkeyi, kini,
Oldum bir rahmet ekini
Seni sevmenin zevkini,
Tattım, Sana geliyorum.”
CUMANIZ MÜBAREK OLSUN
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

sanalbasin.com üyesidir
Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com