M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

CUMA ve BAYRAM MÜBAREKESİ-9


Necati ALODALI

Rabbim!
“Gözüm yaşlı gönlüm garip
Yalvarayım dedim varıp
Benliği benden çıkarıp
Attım sana geliyorum”
Allah’ım!
Bu mübarek Cuma günümüzü ve yeni haftamızı bizlere, milletimize ve âlem-i İslam’a hayırlı ve mübarek eyle. "Ey Rabbimiz! Bize bu dünyada da iyilik ver, öteki dünyada da iyilik ver; bizi cehennem azabından koru.”
Rabbim!
Bizleri Kuranın terbiyesine girenlerden ve O'nun nuruyla aydınlananlardan eyle. O'nun emirlerine harfiyen uyanlardan ve O'nun yasakladıklarından sakınanlardan eyle.
Bizleri yaratılış amacına uygun, kulluğun icapları ameller işleyenlerden eyle. Niyetlerimizi halis, ibadetlerimizi makbul, dualarımızı kabule karin eyle.
Allah’ım!
Bizi, günah ve kusurlarımızdan halas eyle. Bizi, hayatı ve hakikati idrak edenlerden, yolunu yol bilip bu istikamet üzere dosdoğru gidenlerden; her anını, gününü ve haftasını nasıl geçirdiğine dair nefsini muhasebeye çekenlerden eyle.
Rabbim!
Bizi gafletten uyandır, basiret gözümüzü aç, Hak ile batılı ayırma feraseti lütfet. Bizlere zorlukları kolay et, sağlığımızı daim et. İmanımıza selâmet, rızkımıza bereket, yuvalarımıza saadet, yurdumuza huzur ve sükûnet ihsan et.
Allah’ım!
Rahman sıfatının hakkı için bizleri hak yolundan ayırma, ayağımızı kaydırma, kalbimizi bulandırma, gönlümüzü hoş, yüzünü ak eyle, bizleri yolundan dosdoğru gidenlerden eyle.
Rabbim!
Kalplerimizi birleştir, aramızı düzelt ve bizi kurtuluş yollarına ilet. Kalplerimize huzur ve sekinet ver. Bizi, iyi niyetli, halis kullarından eyle. Bize, hayırlı, sağlıklı, bereketli, huzurlu ve uzun ömürler ver.
Allah’ım!
Bizleri Peygamberimiz(SAV) ile gönderdiğin kitabını okuyup anlayanlardan ve uygulayanlardan, O'nun yasakladıklarından sakınanlardan eyle.
Rabbim!
Zalimlerin zulmünden, dost görünen düşmanların şerrinden, evlat kahrından, borç ve kul hakkıyla ahrete göçmekten; tövbe etmeden ölmekten cümlemizi hıfz u emanınla muhafaza eyle.
Allah’ım!
Bizleri kabirdeki azaptan, cehennemde yanmaktan, Sen’den başkasına muhtaç olmaktan muhafaza eyle. Bizleri her türlü afet, kaza, bela, musibet ve iyileşmez hastalıklarla imtihan etme.
Rabbim!
Bizleri, bize acımayanların eline, insafına, izansızlığına, merhametsizliğine bırakma, bizlere rızana uygun yaşamayı nasip eyle, bizim için takdir ettiğin her ne ise onu hakkımızda hayırlı eyle.
Allah’ım!
Allah’tan başkasına secde ettirenleri, dine, imana, ezana küfredenleri, "şehitler ölmez, vatan bölünmez" sözünden iğreniyorum diyenleri mümkünse ıslah et, böyleleriyle dost olanların gözünden gaflet perdesini kaldırıver.
Rabbim!
Bizlere verdiğin nimetleri hatırlamaktan, hakkıyla hamd etmekten aciziz, hamd, şükür ve tövbemizden az olanı çok, eksik ve yanlış olanlarını doğru kabul eyle. Yüreği güzel insanları yolumuzdan, sabrı ve şükrü dilimizden, haklarımızda hayırlı olan ne varsa bizden ve sevdiklerimizden eksik etme
Allah’ım!
Encâmımızı hayreyle, ecel kapımızı çaldığında iman ile göçmeyi nasip et, son durağımızı cennet eyle, Habib-i edibine komşu eyle.
Rabbim!
Üç gün sonra idrak edeceğimiz; “kulluk emrini yerine getirmenin bir sevinç ifadesi” ve “şeytana, küfre, zulme ve nefse karşı durmasını bilmek” demek olan mübarek Kurban Bayramının milletimiz ve İslam Âleminin sağlık, saadet, barış, sükûn ve huzuruna vesile kılıver.
Allah’ım!
Senin verdiğin canı, malı, mülkü, yine Senin yolunda harcamasını bilmek demek olan bu bayramda emrine boyun eğerek ciğerparesi Hz. İsmail’i kurban etmeye hazır olan Hz. İbrahim’in emrine itaatinden, Hz. İsmail’in kurban edilmek üzere babasına “emrolunduğun işi yerine getir” diyebilen teslimiyetinden bizleri de nasipdar eyle.
Rabbim!
Bizlere tüm dünya Müslümanlarının gönlüne göre yaşanacak bir bayramı idrak etmeyi nasip eyle. Dünyanın dört bir yanında, zalimlerin hasmı, mazlumların halaskarı ve hamisi olan milletimizin kahraman ordusunu ve güvenlik güçlerimizi karada, havada, denizde, çatakta ve batakta, her zaman ve her yerde daima muzaffer eyle.
“Şu kopan fırtına Türk ordusudur Ya Rabbi!
Senin uğrunda ölen ordu budur Ya Rabbi!
Ta ki yükselsin ezanlarla müeyyed namın,
Galip et, çünkü bu son ordusudur İslam’ın!”
CUMANIZ VE BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

sanalbasin.com üyesidir
Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com