M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

NECATİ ATALIK’I AKYBETTİK ( 1929-2021)Ermenek’in köklü ailelerinden rahmetli Alaettin Atalık Bey’in oğullarından Necati Atalık’ı 1960’lı yıllarının başından Ermenek’ten tanırız. Bizim öğrencilik yıllarımızda Ermenek’te saygın bir tüccardı. Eşi Öğretmen Hasgül Atalık ile birlikte 1970’li yıllarının sonunda İstanbul’a yerleştiler ve burada emeklilik yaşamlarını sürdürürken yazları da Yalova’daki yazlıklarında yaşamlarını devam ettirirken haber aldık ki, 13 Temmuz 2021 tarihinde, 92 yaşında hayata veda etmiş.

Necati Atalık, Ermenek kimliğini en iyi temsil eden, geçen yüz yılın önde gelen değerli bir şahsiyet idi. Kendisi ile İstanbul’da zaman zaman beraber olduk. Ankara’da Prof. Dr. Sayın İbrahim Ceylan ve Sayın Prof. Dr. Kesici ile başlayan “Ermenek İl Olmalıdır.” çalışmalarının İstanbul ayağında beraber çalıştık, çok sayıda toplantı yapıp imza toplamıştık.

1996-97 yıllarında ERÇEV’in kuruluş aşamasında ve sonrasında birlikte çalıştık. Vakfın kuruluş aşamasındaki 18 aylık süreçte düzenli olarak toplantılara katılmayı ihmal etmezdi. Kendisi ERÇEV’in 29 kurucu üyesinden biridir.

Mütevazılıkta, saygı ve sevgide kusursuz bir kişilik yapısına sahip olan rahmetli Necati Atalık ağabeyimize Allah’tan rahmet, eşi Hasgül Hocamıza, oğlu Ahmet ve kızı Şahika’ya ve diğer yakınlarına baş sağlığı dileriz. İnce ruhlu kibar insan, mekânın Cennet olsun! 

13.07.2021 

Hasan ŞİMŞEKYAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

sanalbasin.com üyesidir
Düzenleme | Copyright © 2013-2021 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com
ghs.google.com